Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica w Oleśnicy

56-400 Oleśnica

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Niedziela, 2023-04-02

Imieniny: Franciszka, Malwiny

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Znamy zwycięzców konkursu plastycznego

Przed feriami zimowymi w świetlicy szkolnej przeprowadzony został konkurs plastyczny „Bezpieczne ferie zimowe”, którego celem było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii oraz kształtowanie wrażliwości społecznej i właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Joanna Mróz, Aleksandra Tuła
II miejsce: Weronika Górniak
III miejsce: Marcel Maciński
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!
Czytaj więcej o:

Rekolekcje z misjonarzem z Boliwii

6 i 7 marca odbyły się w naszej szkole wielkopostne rekolekcje, które poprowadził O. Sławomir, misjonarz posługujący w Boliwii. Ksiądz opowiedział o sile modlitwy i mocy Bożego Słowa. Poruszył temat powołania i na przykładzie swojego życia pokazał, jak Bóg działa i prowadzi człowieka ku dobru. O. Sławomir przeniósł nas na moment do Ameryki Południowej i zaprezentował filmy o tamtejszych chrześcijanach oraz misjonarzach. Mówił o niezwykłym dziele pewnej rodziny z Włoch, która opiekuje się katolicką ludnością w jednej z wiosek, gdzie rzadko może dotrzeć ksiądz. Zwrócił uwagę na ogromne potrzeby misji w Boliwii i poprosił uczniów o to, by pamiętali o tym w modlitwie. Dziękujemy za nauki rekolekcyjne oraz życzymy wytrwałości i radości w misyjnej posłudze.

Czytaj więcej o:

"Kobiece" warsztaty w 1B

Z okazji Dnia Kobiet dziewczynki z klasy 1B wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały sposoby tworzenia naturalnych kosmetyków, eksperymentowały z naturalnymi składnikami, konsystencją oraz zapachem, tworząc własne, ochronne balsamy do ust.
Bardzo dziękujemy mamie Lili p. Katarzynie Maćkowskiej za kolejną ciekawą lekcję pełną nauki, zabawy i uśmiechu!
Czytaj więcej o:

"Być kobietą, być kobietą"...

Święto Kobiet było w naszej szkole dniem bardzo uroczystym i wyjątkowym. W tym dniu odbył się konkurs „Dziewczyna na 102” przygotowany przez klasę VII.
Po eliminacjach klasowych do rywalizacji przystąpiły wybrane przez chłopców kandydatki z poszczególnych klas. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało męskie jury. Aby zostać „Dziewczyną na 102”, należało poddać się wielu próbom i odpowiedzieć na bardzo trudne pytania.
Nasze kandydatki miały za zadanie rozpoznać typowo męskie przedmioty i wyjaśnić do czego służą, wykonać szkic portretu nauczyciela p. Grzegorza Bińczaka, jak najdłużej dmuchać w piórko, rozpoznawać po zapachu przyprawy, zapiąć i złożyć koszulę. Dziewczynki musiały także wykazać się umiejętnościami krawieckimi - szybko nawlec igłę i wykonać jak najdłuższe korale z pociętych słomek do napojów. Tegoroczne święto kobiet było bardzo zabawne i inspirujące:).
W ramach obchodów Dnia Kobiet odbył się również quiz, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie.
Czytaj więcej o:

Sensoryczne zabawy w przedszkolu

Zabawy sensoryczne nie mają końca w naszym przedszkolu.
Na dzisiejszych zajęciach nasze 5-latki wykonały samodzielnie piankolinę.  Dzieci z zaciekawieniem tworzyły rozmaite babki, budowle, odciskały dłonie .
Maluchy eksperymentowały z kolorami za pomocą barwników spożywczych. Barwienie i obserwowanie procesu koloryzacji dostarcza przedszkolakom dodatkowych bodźców i urozmaica  inspirującą, edukacyjną zabawę.
Czytaj więcej o: