Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica w Oleśnicy

56-400 Oleśnica

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Wtorek, 2023-01-31

Imieniny: Joanny, Ksawerego

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

„Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”

Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1A i 1B wzięli udział w 5. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej , organizowanej przez fundację „Dbam o mój z@sięg”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie, przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci. Patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak.
W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie podczas lekcji plastyki oraz zajęć świetlicowych wykonali tradycyjne kartki bożonarodzeniowe, które wraz z życzeniami zostały wysłane podopiecznym fundacji „Herosi”.
Z podziękowań, jakie otrzymaliśmy, wynika, że życzenia świąteczne od naszych uczniów sprawiły adresatom niemałą radość, co bardzo cieszy, gdyż potwierdza, że podjęte działania przyniosły zamierzony efekt.
Czytaj więcej o:

Uczniowie z 1b wyróżnieni w konkursie plastycznym

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym „Bożonarodzeniowa ozdoba choinkowa”.
Konkurs przygotowany przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” adresowany był do dzieci w wieku od 4 do 10 lat z terenu powiatu oleśnickiego. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tradycją Świąt Bożego Narodzenia oraz zachęcanie do poznawania nowych technik plastycznych.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16 grudnia 2022 r. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy 1B. Joanna Mróz i Aleksander Jesionka otrzymali wyróżnienie za przygotowanie pięknych ozdób choinkowych.
Czytaj więcej o: