Wiadomości

W KRAINIE POLSKICH LEGEND - wyniki konkursu

legendy

 

 

Legendy pełnią ważną rolę w każdym narodzie i społeczności. Przechowują tradycję, historię, życiową mądrość i wartości. Kiedyś były przekazywane ustnie, z czasem zostały spisane i do tej pory budzą ciekawość i rodzą pytania, ile w nich prawdy, a ile fantastyki.

Młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wieloma polskimi legendami w ramach konkursów przeprowadzonych przez panie bibliotekarki. Dzieci otrzymały kanon tekstów w formie skanów, a także linki do audiobooków i filmów.

Klasy I – III wzięły udział w konkursie plastycznym „W kręgu polskich legend”. Wpłynęło wiele ciekawych, pięknych i starannie wykonanych prac.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Jakub Bielak

II miejsce – Krzysztof Mróz

III miejsce – Antonina Cichosz

Wyróżnienia otrzymali: Nadia Boroch, Wiktoria Charuza, Jan Szydzisz

Chętni uczniowie z klas IV – V wzięli udział w konkursie wiedzy „Znam polskie legendy”, który odbył się w formie online 19 marca 2021 r. Piętnastu uczestników wykazało się bardzo dobrą znajomością 10 legend.

Najlepsze wyniki uzyskali:

- Cezary Bieniak – I miejsce

- Szymon Muszyński – II miejsce

- Anna Celej, Erika Voitsykhiv – ex aequo III miejsce

Wyróżnienia: Sebastian Myjkowski, Hubert Kowalczyk, Natasza Krzak

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za udział, solidne przygotowanie i zaangażowanie w tworzenie prac. Gratulujemy zwycięzcom!

                                                                                                                                                                                                                                                   Monika Śliwińska

                                                                                                                                                                                                                                                   Bożena Kula


Etap diecezjalny olimpiady o św. Maksymilianie
Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie. W tym roku nie było inaczej.
4 marca w naszej szkole odbył się diecezjalny etap XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. W eliminacjach wzięły udział 3 dziewczyny z naszej szkoły: Wanessa Klapińska (7a), Justyna Ropuszyńska (8a) oraz Hanna Kościuk (8a).

Grzegorz Bińczak
Dziewczyna na 102 w SPGO
8 marca jak co roku świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tradycją stało się wyłonienie z grona szkolnego młodej damy, która uzyska tytuł „Dziewczyna na 102”. Ze względu na panujące warunki, konkurs odbył się stacjonarnie w klasach 1-3 oraz online w klasach 4-8. Wszystkie uczestniczki zmagały się z quizem multimedialnym, w którym pytaliśmy zarówno o sprawy kobiece jak i rzeczy, na których przeważnie lepiej znają się panowie. Wymagana była również wiedza ogólna oraz umiejętność radzenia sobie z łamigłówkami oraz refleks. Nasze uczestniczki świetnie poradziły sobie z tymi wyzwaniami. Wśród poszczególnych grup wiekowych zostały wyłonione i nagrodzone następując uczestniczki: W KLASIE I Aleksandra Tuła W KLASACH II – III Lena Mindur W KLASACH IV – VIII Marcelina Gliszczyńska
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Aleksandra Waliszek
Grzegorz Bińczak
MISTRZOWSKIE ZAKŁADKI Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Najciekawsza zakładka do książki” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguszycach. Aż pięć osób z naszych uczestników zostało nagrodzonych. I miejsce w konkursie zajęła Lena Mindur z klasy III, na trzeciej pozycji uplasowała się Oliwia Sucharska
z kl. II, a wyróżnienia zdobyły: Joanna Szczepaniak (kl. I), Wiktoria Sołtysiak (kl. II), Antonina Cichosz (kl. II).
Gratulujemy!!!

Poniżej znajduje się link do relacji z ogłoszenia wyników konkursu.
https://pl-pl.facebook.com/BibliotekaBoguszyce/videos/340980860674936/
Monika Śliwińska

Uczniowie klas 1-4 od września mają okazję uczestniczyć w zajęciach z piłki ręcznej. Dwa razy w tygodniu ciężko trenują pod okiem Pani Marty Skorek-Hejninger. Dzięki współpracy Szkoły z SPR Oleśnica i Wójtem Gminy Oleśnica Marcinem Kasiną możemy rozwijać umiejętności sportowe naszych uczniów. W środę 17.03.2021r. dotarł do nas przedstawiciel SPR OLEŚNICA - Jerzy Kulak i wręczył piękne stroje sportowe: żółte i błękitne z logo Gminy Oleśnica. Cieszymy się, że trud i zaangażowanie dzieci w zajęcia zostały docenione. Dzieci są bardzo szczęśliwe! W imieniu dzieci - Wszystkim bardzo dziękujemy !! Miejmy nadzieję, że pandemia szybko minie i będzie można wznowić tą fantastyczną sportową przygodę.

Marta Skorek-Hejninger 

Największe święto wszystkich łasuchów w tym roku wypadło 11 lutego...

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Deklaracja_dostępności_SPGO

Dyrektor: Agnieszka Dorobiała

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.pl

Search