Wiadomości

 

12 maja 2022 r. uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sokołowicach oraz naszej spotkali się w Sokołowicach na podsumowaniu projektu mitologicznego pod hasłem „Z mitologią za pan brat”, realizowanego pod kierunkiem wychowawców – Bożeny Kuli oraz Agnieszki Grzesińskiej. Dzieci miały do wykonania cały szereg zadań, pozwalających utrwalić różne zagadnienia mitologiczne i poszerzyć dotychczasową wiedzę.  

Najpierw uczniowie zaprezentowali przygotowaną przez siebie miniaturę teatralną o Demeter i Korze. Pośród występujących z całą pewnością można było wskazać osoby o ogromnym talencie aktorskim, a przygotowane rekwizyty i oprawa muzyczna pozwalały przenieść się w mitologiczną przeszłość. Później dzieci rywalizowały w konkursie wiedzy, w którym liczył się również refleks. Uczniowie byli doskonale przygotowani, a zmagania zacięte. Nie zwycięstwo było tu jednak najważniejsze, a integracja młodzieży i utrwalenie wybranych zagadnień mitologicznych. Gdy uczniowie nieco się posilili, rozpoczął się pokaz mody greckiej. Trzeba przyznać, że wszyscy bardzo się w tej kwestii postarali i z ogromną dbałością o szczegóły przygotowali stroje. Na zakończenie dzieci w trzech grupach, w których znajdowały się osoby z obu szkół, na podstawie mitologicznych opisów namalowały, jak wyobrażają sobie Olimp oraz królestwo Posejdona i Hadesa. Talentów plastycznych również nie zabrakło. 

Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, jego uczestniczyli otrzymali zakładki, aby przypominały im o tym dniu. Wiedza mitologiczna z całą pewnością została utrwalona, a dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności. W planie mamy kolejne spotkania. 


Klasa 4 i 5 zwiedzałą Wrocław. Panorama Racławicka i Hydropolis zrobiły ogromne wrażenie. Ostrów Tumski, mosty, kłódki a potem rynek wrocławski. I oczywiście poszukiwanie krasnali wrocławskich.?

Z okazji Dnia Dziecka:
kolorowych snów,
uśmiechu od ucha do ucha,
pięknych bajek na dobranoc,
własnego pieska i kotka,
co dzień nowych przygód,
butów siedmiomilowych,
gwiazdki z nieba,
i wspaniałych przyjaciół.
Życzą wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych. 

 

 W dniu 27.04.2022 w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, przygotowany przez uczniów klasy III wraz z wychowawczynią p. Agatą Cieślińską.

Dzień Ziemi przypomina nam o tym, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. To święto popularyzuje aktywne działania na rzecz naszej planety oraz ma za zadanie promować i uświadamiać ludziom postawy proekologiczne.

Hasło tegorocznych obchodów to: „Zainwestuj w naszą planetę.” Oczywiście chodzi nam o inwestycje w czystą wodę, czyste powietrze i zdrowe warunki życia dla wszystkich ludzi na świecie. Musimy o tym pamiętać przez cały rok, nie tylko w dniu święta naszej planety, która jest naszym wspólnym domem.

29 IV po uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyło się posumowanie konkursu organizowanego przez MRG "Radość z pomocy w czasie Wielkiej Nocy" Młodzieżowi radni z naszej szkoły wręczyli nagrody i dyplomy zwycięzcom oraz pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

25 IV miało miejsce podsumowanie konkursu w czasie sesji MRG. Relacja pod linkiem

https://www.facebook.com/mrg.olesnica

 

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Radą SU zorganizowało kiermasz charytatywny dla Ośrodka Adopcyjnego "Przytul Pyska" w Boguszycach. Po raz kolejny okazało się, że społeczność naszej szkoły ma wielkie serca. Na kiermaszu znalazło się mnóstwo ciast, ciastek i innych słodkości, które uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bardzo chętnie kupowali.

Dochód z kiermaszu w wysokości 862,30,- plus datki zebrane do puszki 301,33,- zostały przekazane przedstawicielowi "Przytul Pyska". Otrzymaliśmy dyplom podziękowanie od ośrodka.

Bardzo serdecznie ❤️dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przygotowali na kiermasz te wszystkie słodkie wspaniałości.❤️

 

Z okazji Światowego Dnia Książki gościła w naszej bibliotece najmłodsza grupa dzieci z naszej szkoły - przedszkolaki 3-latki. Dzieci obejrzały bibliotekę, dowiedziały się co to za miejsce, porozmawiały o książkach, a następnie wysłuchały wiersza „ Biedroneczka” z książki „A gdzie kurka? Wesołe wierszyki o zwierzątkach” przeczytanego przez Wanessę ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Przedszkolaki bardzo rezolutnie odpowiadały na pytania i zadania, które przygotowała dla nich starsza koleżanka. Wizyta w bibliotece zainteresowała dzieci, które obiecały, że przyjdą ponownie. Serdecznie zapraszamy.

                                                                            Bożena Kula

 

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków w naszej szkole został zrealizowany projekt pod hasłem " Ptaki Polski". W ramach projektu został zorganizowany konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o ptakach i rozpoznawania ptaków.                        

  W czasie lekcji biologii uczniowie zdobywali wiedzę na temat życia ptaków, ich zwyczajów godowych i wędrówek do ciepłych krajów. W projekcie wzięło udział 25 uczniów z klas V-VIII. Laureatami konkursu wiedzy zostali: I m-ce Jan Cichosz kl. VII B, II m-ce Cezary Bieniak z kl.VI i III m-ce Szymon  Muszyński z kl.VI.  W konkursie plastycznym I m-ce Erika Voitsykhiv z kl.VI, II m-ce Natasza Krzak z kl.VI, III  m-ce Michalina Królewicz z kl. VII a. Za prace plastyczne były też wyróżnienia. Otrzymali je :Anna Celej, Aleksander Kembłowski, Gaja Gulewicz i Julia Grzeszczakowska. Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymali upominki rzeczowe.                                 

                                                         Opiekunkami projektu były : Katarzyna Janowska i Bożena Kula

 

Dnia 10 maja w Szkole Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy,odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkim laureatom, którzy spośród innych uczestników zostali wyróżnieni.
Konkursowi patronował sam wójt Gminy Oleśnica Pan Marcin Kasina, który przyjął nasze zaproszenie.
Miłą niespodzianką dla wszystkich laureatów, było krótkie przedstawienie słowno - muzyczno - taneczne w wykonaniu klasy II i III.
Nagrodzeni laureaci:
SP Sokołowice
 • Matylda Prucnal
 • Lena Nasiadek
 • Antonina Morawińska
SP Smolna
 • Michał Sobolewski
 • Zofia Kaźmierczak
 • Piotr Drozd
 • Maja Zbylut
SP Ligota Polska
 • Karol Firuta
 • Milena Bednarek
 • Filip Żyła
 • Tomasz Wielichowski
SP Gminy Oleśnica w Oleśnicy
 • Alicja Paluch
 • Julia Brytan
 • Joanna Mróz
 • Gracjan Stefanek
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział i zapraszamy za rok. Laureatom gratulujemy wygranej.
                                                                                                        Organizatorki konkursu.

 

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Deklaracja_dostępności_SPGO

 

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.pl

Search