SP Gminy Oleśnica im. A. Mickiewicza w Oleśnicy

56-400 Oleśnica,

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica,


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Wtorek, 2024-07-16

Imieniny: Eustachego, Mariki

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Przedszkolaki witają JESIEŃ!

Grupy Jeżyków, Zajączków, Wiewiórek i Lisków z wielką radością przywitały Jesień.
 
- z tej okazji poznali dary jesieni, wybrali się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni oraz zrobili piękne, jesienne wianki .
 
Jeżyki witają Jesień 
"Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę, nawleczemy na niteczkę "
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej o:

Drugoklasiści w "Lisim Zakątku"

25 września uczniowie klasy IIA i IIB wzięli udział w lekcji przyrodniczej na terenie ośrodka „Lisi Zakątek” w Drołtowicach. Głównym założeniem wycieczki było podniesienie świadomości prośrodowiskowej wśród dzieci poprzez realizację zajęć dydaktycznych na łonie natury i prowadzenie aktywności w trosce o środowisko naturalne.
Podczas leśnej wędrówki uczniowie obserwowali przyrodę różnymi zmysłami: podziwiali piękny las, słuchali śpiewu milknących o tej porze roku ptaków, odkrywali zakamarki kory, wąchali przesiąknięte grzybnią leśne powietrze. Drugoklasiści dowiedzieli się jakie szlaki są w lasach i po co są wyznaczane, które rośliny wolno zrywać, a czego nie należy dotykać, co robić, gdy natkniemy się na niebezpieczne zwierzęta.
Lekcja w terenie była bardzo ciekawa, a jeśli dodać do tego słoneczną, jesienną pogodę oraz możliwość wspólnego spędzenia czasu na nauce i zabawie to życzymy sobie więcej takich zajęć!
Bardzo dziękujemy Państwu Kamili i Piotrowi Bernasiom z Lisi Zakątek za poświęcony czas i przeprowadzenie bardzo interesujących, aktywizujących zajęć!
Czytaj więcej o: