SP Gminy Oleśnica im. A. Mickiewicza w Oleśnicy

56-400 Oleśnica,

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica,


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Wtorek, 2024-07-16

Imieniny: Eustachego, Mariki

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Dzień kropki w naszej Szkole!

Dzień Kropki w naszej szkole!
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji.
Dziś celebrujemy to święto i nagradzamy medalem najbardziej kreatywnych członków naszej szkolnej społeczności. Inicjatorem akcji jest pani Grażyna Kwasiborska wraz uczniami klasy 8 

Relacja klasy 3.

Dzień Kropki w tym roku obchodziliśmy nieco inaczej niż w ubiegłych latach. Uczniowie klasy III wykonali pracę plastyczną z tematyką kropki. Rozwijaliśmy kreatywne myślenie, pobudziliśmy zmysł dotyku i wspieraliśmy funkcję oko-ręka, która jest bardzo ważna w rozwoju. Dodatkowo ćwiczyliśmy siłę nacisku - coś, co przydaje nam się w nauce poprawnego pisania, a następnie odpowiedniego nacisku narzędzia pisarskiego. Jak widać, prace są różnorodne i bardzo nas to cieszy, że każdy wykonał ją na swój sposób. Zapraszamy do zapoznania się z galerią.

Czytaj więcej o:

Dzień Kropki w Oddziałach Przedszkolnych

Dzień Kropki świętowały również dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły.

Na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczął się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności.

Dziś,  przy pomocy różnorodnych zajęć plastycznych i manualnych, nasze przedszkolaki odkrywały swoją kreatywność.

Czytaj więcej o: