SP Gminy Oleśnica im. A. Mickiewicza w Oleśnicy

56-400 Oleśnica,

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica,


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Niedziela, 2024-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Andrzejkowe wróżby

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dziś. To nie tylko święto wróżb i czarów, ale także tańca i dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności i pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń. I tak właśnie było w naszej szkole. We wtorek 28 listopada odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa integrująca uczniów klasy IB i IIA. Dzieci kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby, tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Czy wróżby się spełnią? - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i uśmiechu oraz niezwykłych przeżyć i emocji. Ten magiczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
Czytaj więcej o:

Amelia laureatką konkursu recytatorskiego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Amelia Mazur - uczennica klasy IIIa została laureatką Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Polska moja Ojczyzna” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Oleśnica zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Ligocie Polskiej. Gratulujemy!

 

Czytaj więcej o: