SP Gminy Oleśnica im. A. Mickiewicza w Oleśnicy

56-400 Oleśnica,

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica,


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Środa, 2024-02-28

Imieniny: Ludomira, Makarego

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Pierwszaki na spektaklu

Dziś klasy 1a i 1b wybrały się na spektakl "Pocahontas". Jak każdy wie teatr rozwija w najmłodszych widzach ciekawość świata. Uczy percepcji, stymuluje rozwój zmysłu wzroku czy słuchu. Może rozwijać pamięć, jeśli zachęci dzieci do występów przed audytorium oraz pomaga w lepszym uspołecznieniu najmłodszych, poprzez ułatwienie za pomocą przykładów teatralnych, wejścia w społeczne relacje.

Czytaj więcej o:

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na piątek 17 listopada. W tegorocznej XIII edycji udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy 2b, 3a, 4, 5, 6, 7 ,8. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Młodsi uczniowie na swoich zajęciach rozwiązywali łamigłówki, karty pracy, kolorowanki wprowadzające ich w Świat Tabliczki Mnożenia. Starsi uczniowie doskonalili swoje umiejętności z tabliczki mnożenia wykonując różne ćwiczenia oraz interaktywne quizy. Egzaminatorzy (uczniowie z kl.5a i 8a) przeprowadzali testy znajomości tabliczki mnożenia wśród swoich kolegów jak również nauczycieli i pracowników szkoły. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs rozwiązywania przykładów z tabliczki mnożenia na czas. Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia korzystając z aktywnej podłogi KnowlaBox. Konkurencji tej towarzyszyły duże emocje. Uczeń, który w ciągu 30s rozwiązał najwięcej przykładów otrzymał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia, a najlepiej poradzili sobie w niej:
- Oliwia Bugla kl. 8a
- Sebastian Myjkowski kl. 8a
- Hanna Sudoł kl.5a
Na zakończenie wydarzenia Pani Dyrektor Agnieszka Grondowa wręczyła zwycięzcom pamiątkowe legitymacje oraz drobne i słodkie upominki.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom oraz Wszystkim uczestnikom.
 
Czytaj więcej o:

Lisi Zakątek w naszej Szkole

23 listopada klasy 1a i 3a miały  miały okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Lisi Zakątek. Wspaniali prowadzący opowiedzieli uczniom o zwyczajach i nawykach dzikich zwierząt. Mieliśmy okazję zapoznać się z ptakami oraz ich odgłosami. Dowiedzieliśmy się z jakimi zwierzętami zostaniemy na zimę, a które na ten czas opuszcza nasz kraj. Poznaliśmy tropy, które możemy spotkać podczas spaceru w lesie. Na zakończenie każdy uczestnik dostał medal z wybraną przez siebie zwierzęcą cechą charakteru. Jak wiosna zawita za okami czekamy na spotkanie na terenie Lisiego Zakątka.

Czytaj więcej o:

Mamy Laureatów konkursu recytatorskiego!

Gratulacje i wielkie brawa dla naszych wspaniałych artystów, którzy zaprezentowali dzisiaj swoje talenty w XVII Oleśnickim Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara organizowanym pod patronatem burmistrza Oleśnicy pana Jana Bronsia. W minione czasy i kresowe klimaty przenieśli nas: Oliwia Bugla z kl. VIII, Antonina Cichosz i Eryk Kembłowski z kl. V, Julia Grzeszczakowska z kl. VII i Zuzanna Plewak z kl. VI. Atmosfera konkursu była niezwykła i podniosła, a poziom umiejętności deklamowania bardzo wysoki. Jury w składzie: Barbara Sycianko, Barbara Słomka, Dorota Bilmon doceniło zdolności naszych uczniów i przyznało Julii Grzeszczakowskiej drugie miejsce w kategorii klas VII-VIII, a Oliwii Bugli i Antoninie Cichosz wyróżnienia. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i kalendarze lwowskie z rąk burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia, dyrektor SP7 pani Doroty Rasały-Świtoń oraz prezesa oleśnickiego Towarzystwa Miłośników Lwowa pana Leszka Mulki. Gratulujemy naszym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: