SP Gminy Oleśnica im. A. Mickiewicza w Oleśnicy

56-400 Oleśnica,

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica,


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Czwartek, 2024-05-30

Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy

Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica w Oleśnicy w V edycji konkursu „Do Hymnu”

Uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy w V edycji konkursu „Do Hymnu”
17 października 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy wzięli udział w przesłuchaniach konkursowych do V edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Społeczność SPGO zakwalifikowała się do przesłuchań konkursowych jako jedna z 11 szkół na Dolnym Śląsku i jedna z trzystu z całej Polski.
Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Społeczność SPGO zaprezentowała się w całej krasie, bowiem Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Marsz Polonia można było usłyszeć w wykonaniu niemal całej szkoły- w przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas I-VIII.
Przewodniczącym komisji jurorskiej jest prof. Wojciech Maciejowski.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów!
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę szkolnych koordynatorów: G. Bińczaka, M. Zakrzewskiej-Biczysko, E. Stępień-Włuczkowskiej, wszystkich Wychowawców i Rodziców. Za piękną dekorację gratulacje ślemy w stronę pań: A. Defratyki, M. Śliwińskiej, B. Kuli, M. Skorek-Hejninger oraz całej szkolnej społeczności!