SP Gminy Oleśnica im. A. Mickiewicza w Oleśnicy

56-400 Oleśnica,

ul. Wileńska 32 a

tel. 71 314 02 36

Adres

56-400 Oleśnica,


ul. Wileńska 32 a


tel. 71 314 02 36


Kalendarium

Poniedziałek, 2023-10-02

Imieniny: Racheli, Slawy

Artystycznie i profilaktycznie

Wtorkowe przedpołudnie dostarczyło wszystkim amatorom sztuki prawdziwej uczty duchowej. Z ogromną przyjemnością gościliśmy w murach naszej szkoły aktorów teatru Mattenia, którzy zaprezentowali nam dwa spektakle oparte na utworach najznamienitszych polskich pisarzy. Grupa młodszych widzów miała okazję obejrzeć interaktywne słowno-muzyczne widowisko, do którego scenariusz opracowano na podstawie wierszy Jana Brzechwy. W przedstawieniu nie mogło zabraknąć uosobionych warzyw, zabawnych scenek oraz ciekawych interpretacji muzycznych, które nawiązywały w treści do profilaktyki dbania o zdrowie własne i najbliższych oraz dbania o dobro planety. Aktorzy w niezwykły sposób angażowali publiczność do wspólnej zabawy.
O godzinie 11 odbył się kolejny spektakl, tym razem dedykowany grupie starszych uczniów. Młodzi odbiorcy sztuki mieli okazję obejrzeć słowno-muzyczną interpretację epopei „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Na uznanie zasługuje bardzo nowatorskie, ale wierne oryginałowi, spojrzenie na romantyczny epos oraz wspaniała gra aktorów.
Po spektaklach odbyły się warsztaty teatralne oraz prelekcja o charakterze profilaktycznym „Przemoc i uzależnienia” znanego rapera Miksera. Artysta poruszył tematy związane z zagrożeniem uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy papierosów, jak również z potrzebą budowania właściwych relacji międzyludzkich, tolerancji oraz zapobieganiu przemocy.
Bardzo dziękujemy pani reżyser i odtwórczyni głównych ról Annie Leśniak oraz pozostałym artystom: Markowi Buli, Małgorzacie Czyżowskiej, Jakubowi Podgórskiemu, Łukaszowi Szostakowi oraz Mikserowi - za wspaniałe wystąpienie!