SP Gminy Oleśnica - SUKCES W KONKURSIE HUMANISTYCZNYM

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

z sercem na dloni

 
Nasze uczennice: Magda Gliszczyńska, Basia Pawluk i Gabrysia Wajerowska znakomicie zaprezentowały się w XVII Powiatowym Konkursie Humanistycznym „Z sercem na dłoni”.

Tym razem tematyka konkursu związana była z Ireną Sendlerową, rok 2018 został bowiem poświęcony tej niezwykłej osobie, która „z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka”. Irena Sendlerowa uratowała przed śmiercią około 2,5 tys. żydowskich dzieci z warszawskiego getta.

Celem konkursu było upamiętnienie polskiej bohaterki, promowanie pozytywnych wartości takich jak empatia, tolerancja, chęć niesienia pomocy innym oraz rozwijanie umiejętności polonistycznych.

 

Nasze uczennice świetnie wypadły w etapie miejsko-gminnym, w którym wzięło udział aż 64 uczniów. Wszystkie trzy znalazły się wśród 19 osób zakwalifikowanych do finału powiatowego. W ostatnim etapie musiały napisać opowiadanie z dialogiem oraz wygłosić przemówienie na jeden z tematów przygotowanych przez organizatora konkursu. Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z tymi zadaniami. W finale II miejsce zdobyła Magda Gliszczyńska z kl. VII. To ogromny sukces! Basia Pawluk zajęła miejsce VII, a Gabrysia Wajerowska miejsce VIII. Gratulujemy naszym zdolnym i pracowitym humanistkom! 7 czerwca odbędzie się uroczysta gala PCEiK, na której Magda znajdzie się w gronie najlepszych z najlepszych i otrzyma nagrodę oraz dyplom.

Brawo!!!

 M. Śliwińska

 

 

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola