SP Gminy Oleśnica - FINALIŚCI OLIMPIADY FRANCISZKAŃSKIEJ

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

8 marca 2018 r. we Wrocławiu, uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w diecezjalnych eliminacjach XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie Kolbe.

sw kolbe 2018 mW tym etapie wzięło udział troje najlepszych uczniów, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych (Aniela Rzepecka i Klaudia Fedorczuk z klasy 2A oraz Piotr Mierzwa z klasy 3B). Uczniów przygotował pan Grzegorz Bińczak. Młodzież zmagała się z bardzo trudnymi i szczegółowymi pytaniami z wymaganych lektur. W XII edycji konkursu były to: obszerna książka o. Alberta Wojtczaka „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” oraz szesnaście rozdziałów Ewangelii wg św. Łukasza.

Celem Olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu charyzmatycznej postaci - św. Maksymiliana Marii Kolbego, twórcy klasztoru-wydawnictwa, misjonarza i męczennika Auschwitz, osoby niezwykłej i godnej naśladowania. Ponad to, odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracja własnych zachowań na wzór Świętego, wyzwalanie i kształcenie pragnienia poznawania Pisma Świętego, zainteresowanie uczniów wiedzą religijną oraz odkrywanie i rozwijanie ich uzdolnień.

Zarówno z etapów szkolnych i diecezjalnych do finału ogólnopolskiego kwalifikuje się zawsze trójka najlepszych. Młodzież SPGO odniosła zwycięstwo, pokonując gimnazja z Diecezji Wrocławskiej i zajmując dwa miejsca na podium

I miejsce – Piotr Mierzwa kl. 3B
II miejsce – Aniela Rrepecka kl. 2A

Właśnie ci gimnazjaliści pojadą na finał, który odbędzie się już 11 kwietnia w Siedlcach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i będziemy kibicować jeszcze goręcej niż poprzednio!

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola