Wiadomości

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO PIERNIKARNI WROCŁAWSKIEJ

Dnia 03.02.2020 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0C i 0D wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do wrocławskiej piernikarni.Piernikarnia wrocławska to pachnący ciastem piernikowym i przyprawami korzennymi zakątek w samym centrum Wrocławia. Piernikarnia prowadzona przez panią Annę Kuśmierek znajduje się przy bardzo krótkiej uliczce Kurzy Targ, gdzie łatwo trafić, idąc za unoszącą się wokół wonią aromatycznych pierników. Na parterze znajduje się sklep z pachnącymi wyrobami, a na piętrze sala warsztatowa i miejsce, gdzie powstają pięknie zdobione pierniczki.  W tym magicznym miejscu, pod czujnym okiem fachowców, młodzi adepci sztuki piernikarstwa przygotowali ciasto, uformowali pierniki, a także samodzielnie je dekorowali. Z prawdziwym entuzjazmem dzieci wąchały i poznawały aromatyczne przyprawy korzenne, sprowadzane z egzotycznych krajów, specjalnie po to, by nadać piernikom ich niepowtarzalny smak. Każdy uczestnik wycieczki opuścił piernikarnię z trzema własnoręcznie wykonanymi piernikami. Po wspaniałej lekcji przedszkolaki wybrały się na poszukiwanie wrocławskich krasnali.

Wspólnie spędzony czas sprzyjał wzajemnej integracji w sympatycznej i miłej atmosferze. Wycieczka była bardzo udana, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Ewelina Kembłowska
Magdalena Wnęk

 

Wyświetlony 145 razy

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Dyrektor: Agnieszka Dorobiała

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.com

Dołącz do nas

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.

Search