Wiadomości

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 580.

Klasa II i III w TEATRZE LALEK we Wrocławiu

Dnia 10 stycznia dzieci z klasy II i III wybrały się do Teatru Lalek we Wrocławiu na sztukę Marty Guśniowskiej ,, Wąż”. W spektaklu poza aktorami występowały pacynki - lalki teatralne.

Twórcy przedstawienia opowiadali o beznogim , sympatycznym, choć odrobinę drażliwym i nieszczęśliwym wężu, którego przepełniał smutek i żal z powodu braku kończyn.  Ów wąż w towarzystwie chomika Chrupusia i pomysłowego Gekona wyruszył na wyprawę w poszukiwaniu nóg i rąk. Niestety, ani Wróżka Zębuszka, ani Magik nie potrafili pomóc bohaterom przedstawienia. Dopiero napotkany Pająk podpowiedział im, żeby udali się ze swoja prośbą do Boga…

,,Wąż” to opowiedziana współczesnym językiem, z ogromnym poczuciem humoru, historia przyjaźni, która połączyła trzech zupełnie różnych bohaterów. To również bezpretensjonalna, mądra i lekka pochwała „inności”, która wszystkie istoty czyni wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.

Bo przecież każdy z nas jest na swój sposób idealny, piękny i dobry.

Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Jednak największe emocje wywołała muzyka grana na ,, żywo” i piękne postacie.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

 

                                           Beata Borecka, Magdalena Wnęk , Anna Wojtowicz

Wyświetlony 235 razy

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Dyrektor: Agnieszka Dorobiała

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.com

Search