Wiadomości

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie

 konkurs bombka

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy przeszli kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać”.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły wraz z paniami Agnieszką Grondową i Moniką Śliwińską przygotowali przedstawienie w formie telewizyjnego programu informacyjnego. W rolę prezenterów wcielili się Oliwia Hes i Jan Cichosz, którzy przenosili widzów w różne miejsca i czasy. W spektaklu pojawił się film o przybyciu Józefa Piłsudskiego do kraju po uwolnieniu z magdeburskiej twierdzy. Aktorami byli nasi uczniowie, którzy listopadowego poranka na starej stacji kolejowej w Cieślach odegrali scenę z podróży Komendanta oraz jego powitania na dworcu w Warszawie. Film został zarejestrowany i zmontowany przez Agnieszkę i Piotra Grondowych.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.     

W piątek, 8 listopada w odbyła się akcja "Szkoła do hymnu", w którą włączyła się także nasza szkoła. Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn.

Dnia 24 października br. 19 pierwszoklasistów zostało uroczyście przyjętych do grona uczniów naszej szkoły.

W uroczystości towarzyszyli dzieciom licznie zgromadzeni rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Oleśnica p. Marcin Kasina, a także Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Herbst – Biegańska.Całą uroczystość poprowadziły dwie uczennice- Zuzanna Pytko i Kaja Korzeniowska z klasy piątej.Mali bohaterowie śmiało wkroczyli na scenę, aby przekonać wszystkich zebranych, że zasługują na to , aby zostać pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica.Uczniowie udowodnili, że są pracowici i tacy pozostaną,wykazali się ogromną  wiedzą, patriotyzmem i miłością do ojczyzny.

05.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Sokołowicach odbył się  Gminny Turniej Koszykówki Dziewcząt. W rywalizacji sportowej brały udział 4 drużyny: SP z Ligoty Polskiej, SP z Ligoty Małej, SP z Sokołowic i SPGO. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce ulegając tylko zawodniczką z SP z Sokołowic 2:4.

 Załącznik 1   ZaproszenieDzieciUcząRodziców

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

Nasi uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Jej celem jest włączenie dzieci i młodzieży w działania upamiętniające bohaterów wolności oraz ludzi związanych z danym miejscem, regionem, społecznością.

 

Wstańcie, chodżmy to hasło XIX Dnia Papieskiego. Stanowi ono tytuł książki Jana Pawła II z 2004 roku. Jednocześnie nawiązuje do wydarzenia z Getsemani, z Ogrodu Oliwnego, kiedy apostołowie spali, a Pan Jezus modlił się i cierpiał przed swoją męką. Dzień Papieski wpisuje się również w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny, a także w 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, której jednym z jej owoców było powstanie Fundacji ''Dzieło Nowego Tysiąclecia''.

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Dyrektor: Agnieszka Dorobiała

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.com

Dołącz do nas

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.

Search