Wiadomości

Dnia 10 stycznia dzieci z klasy II i III wybrały się do Teatru Lalek we Wrocławiu na sztukę Marty Guśniowskiej ,, Wąż”. W spektaklu poza aktorami występowały pacynki - lalki teatralne.

4 grudnia w sali widowiskowej MOKIS w Oleśnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego ,, Bombka choinkowa”.

W grudniu 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny zorganizowany został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych uczniów.

19 grudnia w naszej szkole poczuliśmy cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu bowiem odbył się IV Kiermasz Bożonarodzeniowy.

20 grudnia odbył się bożonarodzeniowy apel "Jasełka na strychu". Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas 4, 5a, 5b, oraz klasę 6.

12.12.2019 r. klasa VI i VII wybrały się na wycieczkę do GO JUMPu we Wrocławiu w ramach Mikołajek.

Dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli - Grzegorza Binczaka i Marty Skorek-Hejninger wzięliśmy udział w tegorocznej edycji Dzieciaki do rakiet! 
„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. 
By wziąć udział w konkursie należało nagrać krótki film lub zrobić zdjęcia, na których uczniowie szkoły zachęcą innych do uprawiania sportu, zamiesić go na stronie i codziennie głosować. 
Nagrody czekały na 50 szkół z największą liczbą głosów, a także na 10, które wybierze komisja konkursowa. 
Nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego. 

W wyniku głosowania nasza szkoła zajęła 77 miejsce na 300 szkół biorących udział. 
Po mimo przegranej w głosowaniu komisja konkursowa postanowiła docenić nasz film i zostaliśmy LAUREATAMI KONKURSU! 
JESTEŚMY BARDZO SZCZĘŚLIWI I DUMNI. Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA SPRZĘT BY ZDOBYWAĆ NOWE DOŚWIADCZENIA!!!

Link do naszego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=axZ7yteAE20&feature=emb_title

Wyniki konkursu: https://www.dzieciakidorakiet.pl/

W dniu 10.12.2019r. wraz z SPR Oleśnica zorganizowaliśmy drugi już gminny turniej piłki ręcznej klas IV-VI. Udział wzięły wszystkie szkoły z naszej gminy. Turniej miał charakter towarzyski, dlatego nie prowadzono klasyfikacji końcowej. Wszyscy otrzymali medale, puchary, koszulki reprezentacyjne a także słodycze. 

09.12.2019r. nasza reprezentacja wybrała się na zawody w siatkówkę do SP w Ligocie Małej. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Graliśmy systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy walczyli jak lwy, jednak siatkówka to gra błędów i niestety nasi chłopcy popełnili ich więcej niż rywale i zajęli V miejsce. 

W niedzielę 01.12.2019r. wybraliśmy się na mecz koszykówki kobiet Ślęzy Wrocław z Arką Gdynia. Była to okazja to wspólnego dopingu, oglądania widowiska na wysokim poziomie, a także spotkania się z zawodniczkami i zrobienie sobie wspólnych zdjęć. 

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Dyrektor: Agnieszka Dorobiała

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.com

Dołącz do nas

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.

Search