SP Gminy Oleśnica - Konkursy

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

zdolny slazak 032019

Z dumą informujemy, że uczennica klasy VIII – Barbara Pawluk, osiągnęła niebywały sukces i w tegorocznej edycji konkursu zDolny Ślązaczek, uzyskała tytuł laureata z języka polskiego.

Gratulujemy i doceniamy ogrom pracy, jaki w przygotowanie się do konkursu włożyła nasza zdolna ósmoklasistka.

Sylwia Trzeciak

zdolny slazak 032019Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Karmen Borkowska z klasy III C gimnazjum uzyskała tytuł laureata w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego.

Gimnazjalistka na etapie finałowym musiała wykazać się nie tylko ogromną znajomością języka niemieckiego, ale także posiadać wiedzę z zakresu historii, literatury i geografii Niemiec.

Gratulujemy sukcesu!!!

Justyna Misiak

bezpieczne ferie 20197 marca 2019 r. w sali konferencyjnej BiFK w Oleśnicy zostały wręczone nagrody dla zwycięzców POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „BEZPIECZNE FERIE”, którego organizatorem była oleśnicka Policja i Powiatowa Stacja Epidemiologiczno - Sanitarna w Oleśnicy.

Prace konkursowe miały promować bezpieczny wypoczynek dzieci podczas ferii zimowych.

Na konkurs wpłynęły 152 prace ze szkół podstawowych położonych w powiecie oleśnickim, także z naszej szkoły.

W tak ostrej rywalizacji wspaniały wynik osiągnęła nasza uczennica z klasy 0A Amelia Ligocka, która zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych.

Galeria

Wychowawczyni oddziału 0a
Agata Cieślińska

2pkbch 26022019

Dnia 26.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Biologiczno Chemicznym.

Naszą szkołę reprezentowali - Joanna Śliwińska z kl. III C i Dominik Wester z kl. III D ( odziały gimnazjalne).Uczniowie zdobyli III miejsce i wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami przyrodniczymi.

Organizatorem konkursu było PCEiK w Oleśnicy. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego powiatu min. z Dobroszyc, Twardogóry czy Sycowa (łącznie 14 dwuosobowych drużyn).

Do zadań konkursowych należało rozwiązanie testów z biologii i chemii. Poza tym sprawdzano też umiejętności praktyczne w laboratorium chemicznym.

Serdecznie gratulujemy Joasi i Dominikowi pracowitości i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Katarzyna Janowska

W grudniu 2018 roku w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.

Konkurs rozwinął w dzieciach pasję kreatywności i wprowadził wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 grudnia po przedstawieniu jasełkowym. Zwycięzcy z rąk Wójta Gminy Oleśnica Pana Marcina Kasiny otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY  „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

z sercem na dloni

 
Nasze uczennice: Magda Gliszczyńska, Basia Pawluk i Gabrysia Wajerowska znakomicie zaprezentowały się w XVII Powiatowym Konkursie Humanistycznym „Z sercem na dłoni”.

Tym razem tematyka konkursu związana była z Ireną Sendlerową, rok 2018 został bowiem poświęcony tej niezwykłej osobie, która „z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka”. Irena Sendlerowa uratowała przed śmiercią około 2,5 tys. żydowskich dzieci z warszawskiego getta.

Celem konkursu było upamiętnienie polskiej bohaterki, promowanie pozytywnych wartości takich jak empatia, tolerancja, chęć niesienia pomocy innym oraz rozwijanie umiejętności polonistycznych.

 

Czytaj więcej: SUKCES W KONKURSIE HUMANISTYCZNYM

8 marca 2018 r. we Wrocławiu, uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w diecezjalnych eliminacjach XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie Kolbe.

Czytaj więcej: FINALIŚCI OLIMPIADY FRANCISZKAŃSKIEJ

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola