SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Biegamy i pomagamy, czyli BUM Kids 2016

W sobotę 1 października obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. To akcja mająca na celu wyciągnąć Polaków z domów, sprzed telewizorów, komputerów i zachęcić do aktywności fizycznej.

Kilkoro uczniów z naszej szkoły również postanowiło włączyć się do działania. Dlatego też w sobotni poranek spotkali się oni na stacji PKP w Oleśnicy, aby razem wyruszyć do Wrocławia na „Bieg Uniwersytetu Medycznego Kids 2016”. W miasteczku czekało na nich sporo atrakcji. Między innymi mogli pokonać tor przeszkód, spróbować swoich sił w korfballu, porzucać frisbee czy poćwiczyć na ergometrze. Jednak głównym celem wycieczki był bieg, z którego wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży pakietów startowych zostały przekazane na cel charytatywny.

Po wspólnej rozgrzewce rozpoczął się start na dystansie 1200 m. Wielki sukces osiągnęła w nim Magdalena Gliszczyńska, która zajęła drugie miejsce. Wśród chłopców losy rywalizacji rozstrzygnęły się na finiszu. Jakub Połeć, który od początku biegł tuż za liderem, ostatecznie ukończył bieg na bardzo dobrym 4. miejscu, wykazując się ogromną wolą walki. Za linią mety na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, ponieważ najważniejszym nie było to, kto pierwszy przekroczy linię mety, ale pomoc dla Julii, dziewczynki, która przyszła na świat z zespołem wrodzonych wad rozwojowych.

Po zawodach wszyscy medaliści udali się na spacer po wrocławskim rynku, a następnie do parku trampolin GoJump. Wieczorem szczęśliwi i przekonani o tym, ze każdy przebiegnięty przez nich kilometr jest cegiełką, która buduje lepszy świat dla Julii, wrócili do Oleśnicy.

Galeria

Monika Knysak

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola