SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywny tryb życia jest niezbędny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju. Różne są sposoby realizacji tego zalecenia. Jedni uprawiają sporty wyczynowo, wylewając „siódme poty” na treningach i walcząc o jak najlepsze miejsce na zawodach i turniejach. Inni myślą, że wystarczy zwyczajny spacer lub kilka godzin tygodniowo zajęć WF-u w szkole. Może to być także zwykła radość czerpana z wysiłku fizycznego i sympatycznego spędzania wolnego czasu w towarzystwie miłych ludzi.

Słowo „fitness” tłumaczone jest w słownikach jako sprawność, dobra kondycja. Co kryje się jednak za popularnością tej formy spędzania wolnego czasu? Żeby się tego dowiedzieć, uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica i ich wychowawczynie p. Agata Cieślińska i p. Ewelina Kembłowska zaprosili na spotkanie do szkoły znaną trenerkę i popularyzatorkę fitnessu panią Beatę Surdej.

Pani Beata opowiedziała dzieciom, na czym polega radość uprawiania aerobiku: może go uprawiać każdy niezależnie od swojej kondycji; nie chodzi w nim o rywalizację, lecz wspólny wysiłek i pomaganie sobie nawzajem; w trakcie zajęć rodzą się przyjaźnie, wielu ludzi uwierzyło w siebie. Oczywiście liczy się także systematyczność i dyscyplina. Nie jest tolerowane spóźnianie się na zajęcia lub brak chęci do wspólnych ćwiczeń. I jeszcze właściwe odżywianie się, bo nasze ciało – żeby ćwiczyć – musi być nie tylko sprawne, ale i zdrowe.

Dobry przykład uczy. Na pewno nie zapomnimy tej lekcji, a wiele cennych uwag wykorzystamy w trakcie naszej nauki w szkole i w całym życiu. Pani Beato – dziękujemy!

Galeria

Agata Cieślińska
Ewelina Kembłowska

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola