SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

W dniach 20 – 21 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Torunia i Malborka, w której uczestniczyli uczniowie klas III – VI wraz z opiekunkami: Dorotą Lemiech, Justyną Słupek oraz Moniką Śliwińską.

Mimo deszczowej pogody w poniedziałek udało się zwiedzić Stare Miasto w Toruniu, a także przeżyć ćwiczenia wojskowe w schronie podczas symulowanego nalotu bombowego. Potem była wizyta w Planetarium, gdzie wszyscy obejrzeli film o Mikołaju Koperniku pt. „Mój przyjaciel Niko” – oczywiście film w systemie fulldome, czyli wyświetlony za pomocą specjalnych projektorów na kopule ponad głowami widzów. Było to niesamowite przeżycie. Z kolei naukowych wrażeń uczniowie dostąpili w Orbitarium, w którym, dzięki różnym stanowiskom interaktywnym, przenieśli się w odległy i tajemniczy świat kosmosu. I jak na Toruń przystało były też warsztaty pieczenia pierniczków w pruskiej Twierdzy Fort IV.

Drugi dzień w całości poświęcony został Malborkowi. Zwiedzanie największego Zamku Krzyżackiego w Polsce było niesamowitą przygodą i kształcącym spotkaniem z historią. Spora część uczniów wróciła do domu z rycerskim ekwipunkiem i strojami z polskim orłem na piersi.

Z pewnością po tej wycieczce pozostaną niezapomniane wrażenia.

Galeria

Monika Śliwińska
 

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola