SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

3 czerwca nasza szkoła zamieniła się w krainę Narnii, a uczniowie klas IV – VI wcielili się w prawdziwych Narnijczyków.

Już po raz trzeci odbyła się bowiem upragniona, długo oczekiwana i wytęskniona „Noc w szkole”. Rozpoczęliśmy ją o godzinie 20.00 inscenizacją w wykonaniu poszczególnych grup z klasy V i VI. Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia zaczęły się kilka tygodni wcześniej. Na podstawie I części „Opowieści z Narnii” uczniowie tworzyli scenariusze teatralne i radiowe, nagrywali słuchowiska oraz przygotowywali scenografię i kostiumy. Finałem tych wszystkich działań był świetny spektakl przepleciony dwoma słuchowiskami.

Wszyscy znakomicie się bawili, zarówno jako aktorzy, jak i widzowie. Po cudownej strawie dla ducha przyszedł czas na pokrzepienie ciała – zasiedliśmy do wspólnej, uroczystej kolacji stworzonej przez narnijskie kucharki: Justynę Słupek, Kamilę Jabłońską oraz kilka dziewczynek – pomocnic.

Potem mieliśmy świetne zajęcia z terapii śmiechem, na których pani Dorota Lemiech zadbała o to, aby wszyscy zostali uleczeni nawet z najmniejszych smutków. W programie znalazły się także „nocne pogaduchy” oraz pokaz gimnastycznych i tanecznych talentów.

Mimo późnej pory starczyło nam jeszcze sił na tworzenie plakatów oraz wesołych, narnijskich wierszy i piosenek. Trudno określić początek ciszy nocnej (w grupie zawsze jest chęć do rozmowy i zabawy) - być może była to 4. nad ranem, gdy ptaki za oknem uspokoiły dziatwę swym trelem… Krótki, ale mocny sen przywrócił Narnijczykom siły i już o poranku magicznymi sztuczkami zaprowadzili ład w całej szkole.

To była cudowna i twórcza noc. Już za rok następna!!! 

Galeria

Monika Śliwińska

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola