SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Z okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Sienkiewiczowski.

Na to święto zostały przygotowane projekty literacko – plastyczne, program artystyczny, a także konkurs wiedzy. W Dniu Sienkiewiczowskim wzięły udział klasy IV – VI. Przez 2 tygodnie uczniowie zdobywali wiedzę i materiały o Henryku Sienkiewiczu i jego twórczości. Owocem tego były projekty, które zawisły na szkolnym korytarzu. Został także zaprezentowany program artystyczny, w którym znalazła się zarówno ciekawa prezentacja multimedialna, jak i zabawne wiersze i piosenki o pisarzu oraz wykreowanych przez niego postaciach. Całość wzbogaciły fragmenty słynnych ekranizacji powieści naszego Noblisty. 

Zwieńczeniem projektu był szkolny konkurs „Sienkiewicza warto znać!”, w którym swoją ogromną wiedzą i bardzo dobrą znajomością lektur wykazało się aż 15 uczniów.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Dominik Wester,
II miejsce – Joanna Śliwińska,
III miejsce – Kacper Pytkiewicz i Maciej Szynal,
Wyróżnienia: Michał Lizun, Barbara Pawluk i Magdalena Gliszczyńska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i małe upominki, a laureaci nagrody książkowe, oczywiście autorstwa Henryka Sienkiewicza.

To wydarzenie z pewnością przybliżyło wszystkim uczniom postać naszego wielkiego pisarza. Jednak obchodów Roku Sienkiewiczowskiego na tym nie zakończymy, bowiem już we wrześniu przed nami wielkie Narodowe Czytanie „Quo vadis”.

Galeria

Organizatorki:
Monika Śliwińska i Barbara Mrowicka
 

 
 

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola