foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

W dniu 09.05.2019 roku w Smolnej odbyły się gminne mistrzostwa w minipiłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.

Po mimo deszczowej pogody do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów. Rozgrywki podzielono na dwie grupy. Nasza reprezentacja do pokonania miała drużyny z Ligoty Małej i ze Wszechświętego.

Dziewczęta grały bardzo skutecznie, pokonując oba zespoły 3:0. W finale musiały się zmierzyć z reprezentacją Sokołowic. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. O tym, kto zdobędzie złoty medal zdecydowały rzuty karne. Po zaciętym boju pierwsze miejsce zajęły nasze dziewczęta! Złoty medal i awans na zawody powiatowe był nasz!! Nasza zawodniczka – Aleksandra Zaręba zdobyła tytuł strzelca turnieju.

Nazajutrz mistrzostwa powiatu odbyły się w naszej szkole. Przyjechała tylko jedna reprezentacja – SP Bierutów. Niestety musiałyśmy uznać wyższość rywalek, które na co dzień trenują piłkę nożną. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

Umiejętności i zaangażowanie naszych zawodniczek zostały dostrzeżone przez trenera z Bierutowa. Nasza bramkarka Wiktoria Furmanowska pojechała w sobotę na turniej do Wrocławia, a Ola i Klaudia dostały zaproszenie na treningi.

Skład drużyny: Aleksandra Zaręba, Klaudia Malinowska, Wiktoria Furmanowska, Wiktoria Bodo, Jowita Szydełko, Aleksandra Makuch, Aleksandra Żelazna, Sabina Chara, Karina Balcerek.

Gratuluję dziewczętom zaangażowania, siły i skuteczności!