SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

,,Wolność obudzona w sercach Polaków 3 maja 1791 roku, przetrwała pielęgnowana przez pokolenia”.

Tegoroczne obchody majowych świąt narodowych różniły się od tych, jakie dotychczas przeżywaliśmy w naszej szkole.

We wtorek, 30 kwietnia 2019 r. panie: Sylwia Trzeciak i Grażyna Palińska zaprosiły uczniów na apel upamiętniający 228 rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej z końca XVIII wieku. 
W rolę narratorów wzorowo wcielili się gimnazjaliści: Michalina Krzywicka i Bartłomiej Marcinkowski.

Podczas uroczystości uczniowie miel niezwykłą okazję podróżować w czasie i przestrzeni. Wraz z ekspertami udali się do Sali Sejmowej Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie właśnie debatowano nad koniecznością zmiany praw i ratowania suwerenności Rzeczypospolitej. Następnie ruszyli w pochód ulicą Świętojańską i wspólnie 
z rozentuzjazmowanym tłumem cieszyli się z zaprzysiężenia konstytucji i chwili narodowego tryumfu. Dzięki archiwalnym nagraniom mieli także szansę zobaczyć, jak nasi przodkowie świętowali Dzień Konstytucji w pamiętnym 1939 roku…

Całości naszych szkolnych obchodów dopełniły: uroczyste odśpiewanie hymnu, recytacje wierszy, wysłuchanie fragmentów pieśni patriotycznych oraz zaproszenie na oleśnickie obchody Dnia Flagi i Święta Konstytucji.

Połączenie tradycji z nowoczesnością przypadło do gustu szczególnie uczniom klas starszych, którzy z uwagą śledzili przebieg uroczystości.

Dodatkowo, aby uświadomić najmłodszym uczniom naszej szkoły znaczenie święta i pielęgnować zaszczepione w nich ziarenko patriotyzmu, starsi koledzy przygotowali dla nich symboliczny prezent. Biało-czerwone serca, które tego dnia otrzymali pięknie prezentowały się na ich galowych strojach.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie w organizacji uroczystości.

Sylwia Trzeciak
Grażyna Palińska

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola