SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

W dniu 16.03.2019 r. odbyły się dolnośląskie biegi przełajowe, których organizatorem był Dolnośląski Związek Lekkoatletyczny oraz klub WKS Oleśniczanka.

Startowano na czterech dystansach. Dzieci z rocznika 2008-09 na trasie 500 metrów, dzieci z rocznika 2006-07 oraz młodzicy na 1000 metrów, natomiast juniorki miały do pokonania dystans 1,5 kilometra, a juniorzy aż 2,5 kilometra. Mimo bardzo wietrznej pogody naszą szkołę reprezentowały 23 osoby.

Najlepszym biegaczem okazał się Maciej Banaszewski, zdobywając I miejsce w swojej kategorii - 2008 -2009 na dystansie 500 m. IV miejsce w tym samym biegu zdobył Franciszek Szydzisz z klasy III. Również Hania Leonarczyk na tym samym dystansie zdobyła IV miejsce. Następnie do rywalizacji na dystansie 1000 metrów przystąpiły dziewczynki z rocznika 2007-2006, nasza uczennica Klaudia Malinowska zajęła III miejsce! Chłopcy z tego samego rocznika nie zdobyli miejsca na podium, ale dzielnie walczyli. W kolejnej kategorii - młodzicy z rocznika 2004-2005 brązowy medal wywalczyła trenująca w WKS Oleśniczance Magdalena Gliszczyńska. Dawid Kałwiński w kategorii Junior Młodszy zajął IV miejsce. Dawid na co dzień trenuje w WKS Oleśniczance, miał do pokonania dystans 2,5km.

Każdy z uczniów dał z siebie wszystko. Była walka i zaangażowanie. Serdecznie gratuluję wszystkim startującym. Każdy z Was osiągnął swój sukces! Jestem bardzo dumna, że w naszej szkole są tak zdolni i ambitni uczniowie.

Skład SPGO: Maciej Banaszewski, Wiktoria Furmanowska, Hanna Leonarczyk, Hanna Styczeń, Franciszek Szydzisz, Daniel Wróbel, Łukasz Świątek, Natalia Kajda, Marcel Marciszewski, Kamil Wojewódzki, Maja Wydrzycka, Maja Kowalczyk, Oliwia Kajda, Oliwier Grzeszczakowski, Klaudia Malinowska, Jowita Szydełko, Alan Wojtan, Hubert Wojtan, Julia Sołtysiak, Magdalena Gliszczyńska, Dawid Kałwiński.

Galeria

Marta Skorek-Hejninger

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola