SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

We wtorek 12.03.2019 r. w Sokołowicach odbyły się mistrzostwa gminy w piłce ręcznej dziewcząt klas VI.

Do rywalizacji stanęły trzy drużyny: SP Sokołowice, SP Ligota Polska i my. Graliśmy systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu pokonaliśmy Ligotę Polską bez straty bramki. Następnie Sokołowice wygrały z Ligotą Polską. Na koniec został finał SP Sokołowice kontra SPGO. Emocje były do ostatniego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 5:5 i o końcowym rezultacie decydowały rzuty karne. Dzięki świetnej postawie naszych zawodniczek wygraliśmy 2:1 i zostaliśmy mistrzem gminy, awansując na zawody powiatowe. Mecz ten pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Rywalizacja na szczeblu powiatowym odbyła się 19.03.2019 r. w hali sportowej OKR ATOL w Oleśnicy. Przystąpiło do niej 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy z dziewczętami z SP 6 oraz SP Twardogóra. Mecze były na wyrównanym poziomie, emocjonujące, z wieloma zwrotami akcji. W rezultacie to nasze dziewczęta zajęły pierwsze miejsce w grupie, pokonując SP 6 1:0 oraz SP Twardogórę 3:2. Finał był jak marzenie, wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz, bo przeciwnikiem okazały się dziewczęta z SP Dobroszyce. Kluczem do sukcesu okazała się skuteczność rzutów, jak i waleczność. Nasze dziewczęta grały jak natchnione. Same nie wierzyły w to, co się dzieje, gdy raz za razem trafiały do bramki przeciwników. Mecz zakończył się 5:1, a uśmiechów i łez szczęścia nie było końca!

Nasze dziewczęta zostały Mistrzyniami Powiatu Oleśnickiego!!! To ogromny sukces! Gratuluję i dziękuję każdej dziewczynce z osobna! Każda dodała swoją złotą cegiełkę!! Jesteście wielkie! Wasza praca i upór nareszcie dały tak bardzo upragnione rezultaty! Jestem z Was bardzo dumna! Teraz czekamy na wyznaczenie terminu zawodów międzypowiatowych. Trzymajcie kciuki.

Skład SPGO:
Klaudia Malinowska, Aleksandra Zaręba, Aleksandra Żelazna, Aleksandra Makuch, Wiktoria Bodo, Jowita Szydełko, Karina Balcerek, Sabina Chara, Hanna Leonarczyk, Wiktoria Furmanowska.

Galeria

Marta Skorek-Hejninger

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola