SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

W dniach 22-23.11.2018 roku uczniowie z klasy V, VII i VIII pojechali na wycieczkę do Warszawy. Była to świetna okazja do międzyklasowej integracji oraz pogłębienia wiedzy na temat stolicy naszego kraju.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Łazienek Królewskich, następnie zobaczyliśmy Stare Miasto i Zamek Królewski. Spacerkiem przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza. Po drodze pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała nam o historii Polski. Na zakończenie intensywnego dnia udaliśmy się do Polskiego Radia. Dzieci miały okazję zobaczyć studio nagraniowe, a także same prowadziły audycję. Następnie pojechaliśmy do hotelu, by zregenerować siły na kolejne atrakcje.

W drugim dniu naszej wycieczki odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w przeróżnych doświadczeniach naukowych. Po emocjonujących zadaniach pojechaliśmy metrem na Stadion Narodowy, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Mogliśmy wejść na trybuny i poczuć się jak kibice na meczu reprezentacji Polski. Następnie przyszedł czas na spotkanie z warszawską Syrenką oraz zakup pamiątek i obiad. Zmęczeni, lecz bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Uczniowie klasy V uczestniczyli w wycieczce dzięki nagrodzie ufundowanej przez Wójta Gminy Oleśnica, zdobytej w konkursie na Najlepszą Klasę w roku szkolnym 2017/2018.

Dziękuję pani Justynie Słupek-Borcz i pani Monice Knysak za wspólną organizację i opiekę nad dziećmi.

Galeria

Marta Skorek-Hejninger

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola