SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

22.11.2018 r. uczniowie klasy 0, I i II wzięli udział w wycieczce do największego w Polsce Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu.

„Hydropolis” to miejsce, w którym nowoczesne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Cała multimedialna ekspozycja podzielona jest na 9 stref tematycznych: planeta wody, głębiny, ocean życia, strefa dzieci, strefa relaksu, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, miasto i woda, stany wody. Wystawa ma wyjątkowe walory edukacyjne i w bardzo spektakularny sposób przedstawia zagadnienia, które są pomocne dla zrozumienia otaczającego nas świata.

W poznawaniu tajników wiedzy o wodzie pomocni okazali się przewodnicy, którzy cierpliwie wyjaśniali zagadnienia i odpowiadali na pytania dzieci. Ponadto uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Magia wody”. Nasi uczniowie w małych grupach przeprowadzili doświadczenia z wodą. Rozpuszczali barwniki, mieszali kolory i robili kolorowe chmury z deszczem.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mc'Donald. Wycieczka była bardzo udana. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Galeria

Organizatorki wycieczki:
Beata Borecka
Magdalena Wnęk
Anna Wojtowicz

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola