SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

21 listopada w auli Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy odbyły się warsztaty teatralne przeprowadzone przez aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego: Marię Grzegorowską oraz Annę Nabiałkowską.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach realizacji ministerialnego programu edukacyjnego Akcja: EDUKACJA 3.0.  

Akcja: EDUKACJA 3.0 to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe.  Pierwsza edycja A:E ruszyła w pantomimie w 2014 roku. Od tego czasu przeprowadzono blisko 700 warsztatów teatralnych, w których uczestniczyło ponad 4400 osób – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Każda z grup ma osobny, autorski program zajęć opracowany przez aktorów i pedagogów związanych z Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny - czytamy na stronie teatru.

Uczniowie z klasy 4b, 5, 3b gimnazjum oraz koła teatralnego mieli przyjemność uczestniczyć w charyzmatycznym spotkaniu artystycznym, podczas którego zaprezentowane zostały zarówno podstawy warsztatu aktora-mima, elementy techniki pantomimy, jak i wiedza z historii teatru.

Dzieci były zachwycone poziomem zajęć, profesjonalizmem pań aktorek oraz przyjazną atmosferą. Artystki doceniły zaangażowanie uczniów, którzy wykazali się, jak zgodnie przyznały, nieprzeciętnym talentem pantomimicznym. Inicjatorką szkolnego wydarzenia była Agnieszka Grondowa.

Link do reportażu filmowego: https://www.youtube.com/watch?v=So6qyAjXIYw&feature=youtu.be

Galeria

Agnieszka Grondowa

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola