SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do programu organizowanego przez AIESEC, który powstał na świecie w 1948 roku, w odpowiedzi na bieżące wówczas konflikty zrodzone przez II Wojnę Światową.

Według przedstawicieli państw członkowskich AIESEC, świat potrzebował liderów i to na młodych ludziach spoczywała odpowiedzialność za lepsze jutro. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja młodych ludzi, działającą w ponad 122 krajach.

Celem projektu Educate&Discover jest zachęcenie młodych ludzi do uczenia się języków obcych oraz poznania innej kultury. W projekcie biorą udział uczniowie szkół województwa dolnośląskiego. Projekt ma na celu poszerzanie wiedzy dzieci na całym świecie poprzez czynne uczestniczenie w prezentacjach przygotowanych przez wolontariuszy ze 122 krajów świata.

W tym roku od 3 do 17 czerwca gościliśmy Ayoung z Korei Południowej, Pure'a z Tajlandii i Mayanka z Indii. Studenci przygotowali dla nas prezentacje o swoich krajach, tradycjach i kulturze. Prowadzili zajęcia dla najmłodszych, a także uczniów gimnazjum. Uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, ale także w uroczystościach szkolnych i wycieczkach.

W czasie dwóch tygodni pobytu studentów staraliśmy się zapewnić im również jak najwięcej atrakcji. Otrzymaliśmy zaproszenie na warsztaty wypieku chleba od Koła Gospodyń Wiejskich w Boguszycach. Panie przygotowały dla nas również pyszne pierogi. Wszystkim bardzo smakował chleb ze swojskim masłem. Zwiedziliśmy również dzięki uprzejmości sołtys Boguszyc pani Jadwigi Bodo Izbę Pamięci Gminy Oleśnica. Studenci mieli możliwość zapoznania się ze sprzętami gospodarstwa domowego, których nigdy nie widzieli. Na koniec każdy w swoim języku wpisał się do księgi gości.

Zwiedzaliśmy wspólnie GKN Driveline i uczestniczyliśmy w kursie pierwszej pomocy. Goście byli także z nami w parku trampolin Gojump w ramach obchodów Dnia Dziecka, a
także towarzyszyli nam podczas Dnia Laureata i II Pikniku Rodzinnego.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy wizytą w aquaparku „Atol”, gotowaliśmy wspólnie tradycyjne potrawy, byliśmy w kinie, próbowaliśmy wydostać się z przeniesionej do rzeczywistości gry „Escape the room”, a także uczestniczyliśmy w Dniu Sportu.

Dwa tygodnie minęły bardzo szybko i już tęsknimy, ale za rok mamy nadzieję na kolejną przygodę z AIESEC.

Bardzo dziękuję rodzinom biorącym udział w programie za poświęcony czas i zaangażowanie. Państwu: Gliszczyńskim, Kulka, Myjkowskim, Pawlukom i pani Monice Knysak.

Galeria

Justyna Słupek-Borcz

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola