SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

rekrutacja2018 popup

21 marca 2018 roku w ramach realizacji programu „Trzymaj formę” oraz Dnia Wiosny klasa 2B wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia, aby odwiedzić największe w Polsce - Centrum Wiedzy o Wodzie – HYDROPOLIS.

Wystawa HYDROPOLIS znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Dawniej obiekt obecnego muzeum przeznaczony był pod magazyn wody pitnej dla mieszkańców. Obecnie popularyzuje się tutaj wiedzę o wodzie z pogranicza wielu dziedzin nauki.

Przygodę zaczęliśmy tuż przy wejściu, gdzie na odwiedzających czekał Robot Peppe, który witał gości, opowiadał o Hydropolis oraz przekazywał ciekawostki o wodzie oraz wir wodny.

Peppera, wyposażonego w zestaw kamer i głośników, czujniki zbliżeniowe i multimedialny tablet, wymyślili japońscy inżynierowie. Dzięki imitującym ludzkie gesty ruchom, jest przez rozmówców traktowany jak żywa istota. Bezproblemowo prowadzi konwersację, kręci głową, nawiązuje kontakt wzrokowy.

Cała multimedialna ekspozycja podzielona jest na kilka stref. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, wyświetlonego na ekranie 360o. Poznaliśmy jakie strategie wykorzystują zwierzęta aby przetrwać w podmorskich głębinach; o życiu w oceanach.

Następnie w sali Planeta wody poznaliśmy teorie dotyczące pochodzenia wody. Zachwyciła nas możliwość wejścia na pokład kapsuły batyskafu Triste, czekały na nas interaktywne eksponaty, wraki statków, atlas chmur i zwierzęta zamieszkujące morza i oceany, odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu.

W strefie Człowiek i woda poznaliśmy znaczenie wody dla człowieka w sensie biologicznym, fizycznym i metafizycznym. Dowiedzieliśmy się o roli wody w organizmie człowieka.

Wycieczka była bardzo udana, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Galeria

Grażyna Kwasiborska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola