SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Kolorowe kanapki, smaczne jogurty, góra owoców i pokrojonych warzyw, nasiona i orzechy. To tylko część pysznych potraw, które pojawiły się 8 listopada w klasie I.

Tego dnia w całym kraju uczniowie z młodszych klas brali udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. Pierwszoklasiści z naszej szkoły z dużym entuzjazmem przyłączyli się do swoich rówieśników i również przygotowali swój posiłek.

Na początek była rozmowa o zasadach zdrowego żywienia w oparciu o piramidę żywieniową, a następnie o higienie spożywania posiłków. Po umyciu rąk dziewczynki przygotowały bufet /wszystkie potrawy pięknie i estetycznie ułożone zagościły na wspólnym stole/, a chłopcy nakryli do stołu. Było przy tym wiele zabawy i śmiechu, ponieważ chłopcy muszą jeszcze poćwiczyć swoje umiejętności.

Wspólny posiłek zjednoczył wszystkich. Na stołach zrobiło się kolorowo, a powietrze przepełnione było smacznymi zapachami. Dzięki pozytywnej energii, którą uczniowie uzyskali tego dnia z dobrego posiłku szybciej się wyciszali i lepiej koncentrowali na zajęciach. Wszyscy przekonaliśmy się, że Śniadanie Daje Moc,

Dziękujemy rodzicom za pomoc w dostarczeniu potrzebnych produktów.

A. Wojtowicz

 

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola