SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Uroczystość pasowania na uczniów klasy I na stałe została włączona do kalendarza uroczystości szkolnych.

Stanowi ona przeżycie nie tylko dla samych dzieci - kandydatów na uczniów, ale także dla ich rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Poprzedza je okres kilku tygodni przygotowań, podczas których dzieci poznają prawa i obowiązki ucznia, szkołę, jej pracowników, otoczenie, koleżanki i kolegów oraz swoją małą Ojczyznę.

W tym roku pasowanie w naszej szkole odbyło się w środę 25 października. Całą uroczystość prowadziły uczennice z klasy siódmej wspierane przez koleżanki i kolegów z klas trzecich.

Dzieci rozpoczynające swoją szkolną przygodę zaprezentowały zaproszonym gościom umiejętności wokalne i recytatorskie. Pochwaliły się również swoją wiedzą. Najważniejszym punktem wydarzenia było uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej i przyjęcie przez Panią Dyrektor do społeczności szkolnej potwierdzone pamiątkowym dyplomem. Dzieci zostały również pasowane na czytelnika przez panią Bożenę Kulę. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali górę prezentów ufundowanych m.in. przez Urząd Gminy, Radę Rodziców i Samorząd Szkolny oraz prezenty wykonane przez koleżanki i kolegów z młodszych klas. Wzruszeniom i radości nie było końca.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów oraz wiele zapału i wiary we własne siły.

Galeria

A. Wojtowicz

 

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola