SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w poniedziałek w szkolnej bibliotece odbyły się ciekawe zajęcia dla klas 0 - III. Większość uczniów przyszła w ten dzień w kolorowych, bajkowych strojach. Szkoła zamieniła się w baśniową krainę.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały wierszy J. Brzechwy w wykonaniu Oliwii Panaś, Gabrysi Uby i Emilii Charemskiej. W nawiązaniu do prezentowanych treści uczniowie wykonywali różne zadania: ubierali zmarznięte kaczki, śpiewali rymowankę „Entliczek – pentliczek”, układali z puzzli kaczkę dziwaczkę oraz za przykładem samochwały „łapali muchy”. Chętnie odpowiadali na pytania i znakomicie zrozumieli sens każdego wiersza. Otrzymali też kolorowanki z postaciami poznanymi na zajęciach.

Klasy I i II przeniosły się w krainę wróżek: Księżycowej Iskierki i Śnieżnej Tancerki. Bajkowe opowieści zaprezentowała Nikola Zalewska i Joasia Śliwińska. W nawiązaniu do treści utworów został poruszony temat pomocy osobom potrzebującym, w tym ludziom niewidomym. Potem uczniowie wędrowali wraz z Szewczykiem Dratewką i układali jego historię z rozsypanki obrazkowej. Tu również były wzory do kolorowania.

Zamiana to stać się kimś, kim się jest
Klasy trzecie zaczarował swoją historią Król kruków , baśń gaskońska spisana przez Paula Delarue. Po mistrzowsku przeczytał ją Dominik Wester. Wspaniały strój kruka i jego mroczne kra kra sprawiły, że uczniowie z uwagą słuchali . Następnie trzecioklasiści bezbłędnie odpowiadali na pytania do tekstu zadawane przez Dominika. Naprawdę świetnie zapamiętali opowieść. Świadczą o tym również postacie, które uczniowie dorysowywali do postaci kruka na otrzymanych kolorowankach.

Zajęcia w bibliotece były radosną i zarazem pouczającą lekcją czytelniczą. Działo się wiele i wszyscy wyszli z uśmiechem na twarzy. Liczymy, że przygoda z czytaniem będzie się rozwijała i każde dziecko z chęcią sięgnie po książkę, która przeniesie je w magiczny świat bajek i baśni.
Dziękujemy starszym uczniom za włączenie się w akcję i wspaniałe czytanie najmłodszym, a pani Monice Knysak za wsparcie w przygotowaniu oprawy plastycznej.

Galeria

Bibliotekarki:
Bożena Kula
Monika Śliwińska
Agnieszka Grondowa

 

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola