SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

5 października odbyła się wycieczka w Karkonosze. Została ona zorganizowana w ramach Nagrody Wójta dla najlepszej klasy.

W ubiegłym roku szkolnym tytuł ten otrzymały ex aequo kl. VI i VII. Na górskie szlaki uczniowie wyruszyli wraz ze swoimi wychowawczyniami: Justyną Słupek-Borcz, Dorotą Lemiech i Moniką Śliwińską.

Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka dotarła czarnym szlakiem do malowniczego wodospadu Szklarki. Trasa była przepiękna i nawet w deszczu kolorowy, jesienny las wyglądał bajkowo. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i wypiciu w schronisku gorącej herbaty grupa udała się do Chaty Walońskiej. Tam można było podziwiać niezwykłe górskie skarby, czyli przepiękne kamienie, minerały, skamieliny.

Następnym punktem programu było Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej - ciekawe miejsce, w którym znajduje się stała ekspozycja „Wirtualne Karkonosze”. Każdy odwiedzający mógł dotknąć na makiecie gór odpowiedni punkt, którego widok automatycznie wyświetlał się na potężnych ekranach. Panorama danego miejsca jest prezentowana w czterech porach roku. Oprócz tego w centrum znajduje się aktywna mapa turystyczna oraz wiele interaktywnych stanowisk przedstawiających florę i faunę, zjawiska przyrodnicze oraz walory Karkonoszy. Wizyta w centrum była nietypową, interesującą i nowoczesną lekcją przyrody.

Po tych wszystkich atrakcjach grupa udała się na obiad. W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli jeszcze ruiny zamku w Bolkowie.

Mimo nieciekawej, deszczowej pogody wycieczka była interesująca i wszyscy zadowoleni, szczęśliwi wrócili do domów.

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola