SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

15 maja w Polsce obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. Szczególnym przesłaniem tego święta jest pamięć o bliskich, przyrodzie, zasłużonych ludziach, wydarzeniach z przeszłości jak również o zabytkach.

"Polska Niezapominajka" jest zachętą, aby budować silne, głębokie więzi z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody, o wartości, jaką niosą ze sobą lokalne tradycje czy wytwory ludzkiej myśli. Pomysłodawcą tej idei jest red. Andrzej Zalewski, dziennikarz I Programu Polskiego Radia, prowadzący „Eko-Radio”.Do tej akcji kolejny raz przyłączyła się również nasza szkoła.

W tym dniu w całej szkole zrobiło się niebiesko. Dzieci z oddziału przedszkolnego (ze wsparciem koleżanek z klasy szóstej i koleżanki z klasy drugiej) przygotowały apel, na którym zachęcały do dbania o środowisko naturalne oraz zachowanie różnorodności biologicznej, a także do pamiętania o najważniejszych chwilach w życiu i życzliwości na co dzień . Swój występ uświetniły krótkim przedstawieniem, piosenkami i wierszykami.

Na koniec zajęć we wszystkich klasach pojawiły się uczennice z ,, niezapominajkową” przesyłką wręczając symboliczne, zrobione z papieru modre niezabudki.

Galeria

Anna Wojtowicz

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola