SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

6 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Afrykarium. Nazwa kompleksu powstała z połączenia słów Afryka i Akwarium.

Myśl przewodnia Afrykarium to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”.

Dzięki niepowtarzalnej koncepcji obiektu, Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki.

W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody podziwialiśmy ekosystem rafy koralowej z pięknymi rybami. Widzieliśmy również hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją.

Największą atrakcją był 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Naszą uwagę zwróciły manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Były bardzo wesołe i skore do zabawy.

Po zwiedzeniu Afrykarium przyszła kolej na zoo. Widzieliśmy żyrafy, niedźwiedzie, małpy, a także wiele innych zwierząt. Jednak największą radość sprawiły kozy, które można było pogłaskać i nakarmić.

Wiele osób odwiedziło już Afrykarium i zoo z rodzicami, ale wszyscy są zgodni, że każda kolejna wizyta ukazuje nowe oblicze tego fantastycznego kompleksu i potwierdza, że jest to miejsce wyjątkowe.

Galeria

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola