SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Od 14 do 21 maja nasza szkoła gościła wolontariuszy z Chin, Singapuru i Indii w ramach projektu Discover Lower Silesia realizowanego przez komitet lokalny AIESEC Politechnika Wrocławska.

Celem programu jest zachęcenie młodych ludzi do uczenia się języków obcych oraz poznania innej kultury. Międzynarodowa organizacja studencka AIESEC co roku organizuje projekty dla polskich szkół i wolontariuszy z całego świata, których głównym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz międzykulturowego zrozumienia, zwalczania stereotypów i nietolerancji.

Młodzi ludzie biorący udział w projekcie przez pierwsze dni swojego pobytu w Polsce zapoznali się z naszym krajem i ze swoimi kolegami - wolontariuszami z innych państw, biorących udział w projekcie. Następnie udali się do różnych szkół w Polsce by przeprowadzić warsztaty językowo – kulturowe.

Wolontariusze podzieleni zostali na zespoły i do nas przyjechali: Amber, Sandra, Jessica i Sandhan. Państwo Gliszczyńscy i Szczygieł zaprosili do siebie Sandhana i Sandrę, natomiast Jessica i Amber przebywały z p. Moniką Knysak i p. Justyną Słupek.

Nasi uczniowie serdecznie przyjęli gości. Każdego dnia przygotowywali dla studentów laurki, częstowali słodyczami, a także wymieniali się kontaktami. Już od poniedziałku sprawdzali swoje umiejętności językowe, gdyż każde spotkanie prowadzone było w języku angielskim. Uczniowie chętnie skorzystali z możliwości zgłębienia wiedzy o innych kulturach, zadawali pytania i byli szczerze zainteresowani opowieściami gości. Uczniowie wzięli również udział w interaktywnych warsztatach.
Każdego dnia prezentowany był inny kraj, dzięki temu mogli dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat regionu z którego pochodzą wolontariusze.
Nauczyli się jeść pałeczkami, poznali podstawowe wyrażenia i zwroty w języku mandaryńskim, kantońskim i Hindi.

Udział naszej szkoły w tym projekcie był również okazją do promowania Polski a w szczególności Dolnego Śląska w międzynarodowym środowisku studenckim, ukazania polskiej rzeczywistości oraz prezentacji bogatej kultury na przykładzie województwa.

Program Discover Lower Silesia stał się również ciekawym wydarzeniem w życiu społeczności lokalnej. W jego realizację zaangażowali się nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również rodzice uczniów, którzy gościli studentów w swoich domach i zapewniali im interesujący pobyt. Dzięki temu nasi goście zwiedzili okolice Oleśnicy i Wrocław. Świetnie bawili się w parku trampolin Gojump, w kinie, a także na kręglach. Uczestniczyli również w Biegu Firmowym-charytatywnej sztafecie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Mam nadzieję, że realizując projekt uczniowie dostrzegli potrzebę nauki języków obcych, aby jeszcze skuteczniej porozumiewać się w języku angielskim, a studenci spędzili u nas niezapomniane chwile.

Galeria

Justyna Słupek-Borcz

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola