SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Noc z piątku na sobotę uczniowie klas IV – VI zapamiętają na długo. Spędzili ją bowiem w szkole wraz ze swoimi nauczycielkami: Dorotą Lemiech, Justyną Słupek-Borcz, Moniką Knysak oraz Moniką Śliwińską.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od gry miejskiej, która polegała na dotarciu trzech zespołów klasowych do sześciu punktów zaznaczonych na mapie Oleśnicy, odnalezieniu zadań i ich rozwiązaniu. Liczył się czas, a także poprawność wykonanych poleceń. W grze terenowej ważna była zarówno sprawność fizyczna, jak i umiejętność odczytywania mapy, alfabetu Morse’a, wiedza o baśniach, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz znajomość matematyki. Emocji było wiele, ożywił się duch międzyklasowej rywalizacji, a przy wykonywaniu zadań mocno rozgrzewały się umysły.

Po powrocie do szkoły na uczniów czekały kolejne atrakcje, m.in. warsztaty z beatboxu, które poprowadził Tomek Kurp. Beatbox to sztuka rytmicznego naśladowania dźwięków za pomocą narządów mowy. Pan Tomek przeprowadził ćwiczenia oddechowe, zaprezentował uczniom sposoby tworzenia dźwięków, „zagrał” kilka swoich kompozycji, a potem ćwiczył z dziećmi wydawanie różnych odgłosów. Było bardzo ciekawie i zabawnie, a gimnastyka narządów mowy i ćwiczenia dykcji przydały się przede wszystkim młodym aktorom, którzy po warsztatach zaprezentowali 2 przedstawienia teatralne. Klasa VI wystawiła „Królową Bałtyku”, a klasa V „Księżniczkę na ziarnku grochu” na podstawie bajki muzycznej Jana Brzechwy.

Ważnym elementem „Nocy z baśniami” była wspólna kolacja samodzielnie przygotowana przez uczniów. Królowały tosty, owocowe szaszłyki i wiosenna sałatka.

Po sutym posiłku klasy zmierzyły się w kolejnych konkurencjach związanych z utworami H. Ch. Andersena, a także polskimi baśniami, takimi jak „Kwiat paproci” czy „Waligóra i Wyrwidąb”. Wszystkie zadania emitowane były w postaci pomysłowej prezentacji multimedialnej wzbogaconej utworami muzycznymi. Ciekawą konkurencją była zabawa „Światło liter”, w której uczniowie poszukiwali właściwych odpowiedzi wśród kartek z wyciętymi słowami, a potem wyświetlali je za pomocą latarek na ścianie. Największe emocje wzbudziło jednak zadanie „Magiczne kształty liter” – reprezentanci klas, z zasłoniętymi oczami, musieli rozpoznać po dotyku styropianowe litery, a następnie ułożyć z nich wyraz będący odpowiedzią na pytanie związane z baśniami.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Różnice punktowe były niewielkie: klasa VI zdobyła I miejsce, klasa V – drugie, a klasa IV – III miejsce. Na dobranoc wszyscy obejrzeli bajkowy film, a po nim przyszedł czas na upragnione „nocne pogaduchy do poduchy”, którym pięknie wtórowały słowiki. Sen był krótki, ale za to noc prawdziwie baśniowa.

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola