SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

W pochmurny piątkowy poranek (05.05.2017r.) reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oliwier Grzeszczakowski, Mariusz Dworniczak, Damian Michalik, Karol Krysiak, Rafał Szult, Jakub Połeć, Wojciech Dworniczak oraz Michał Lizun udała się do Smolnej na Mistrzostwa Gminy w minipiłce nożnej. Poza naszą drużyną do rywalizacji stanęły szkoły z Sokołowic, Ligoty Małej, Ligoty Polskiej, Wszechświętego oraz gospodarz - Smolna.

Po przywitaniu zawodników odbyło się losowanie do dwóch grup, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się ze szkołą z Sokołowic, pokonując ich 2:1, a następnie ustanowiliśmy wynik 1:0 z uczniami ze Wszechświętego. Awansowaliśmy z grupy z pierwszego miejsca i o Mistrzostwo Gminy rywalizowaliśmy ze szkołą z Ligoty Polskiej (zwycięzcą drugiej grupy).

Podstawowy czas gry zakończył się wynikiem 1:1 i o zwycięstwie miały zdecydować rzuty karne. Nasi chłopcy trzykrotnie bezbłędnie posłali piłkę w światło bramki. Przy ostatnim strzale piłkarza z Ligoty Polskiej świetną interwencją wykazał się bramkarz Michał Lizun, za sprawą którego piłka uderzyła w poprzeczkę, wracając na murawę i czyniąc naszych chłopców złotymi medalistami.

Ale to nie koniec sukcesów młodych piłkarzy. Najlepszym zawodnikiem turnieju jednogłośnie został wybrany Wojciech Dworniczak, a najskuteczniejszym bramkarzem Michał Lizun.

Chłopcom z naszej szkoły należą się ogromne brawa, bo zostawili serce na boisku. Dali z siebie wszystko i właśnie dzięki temu zostali Mistrzami Gminy w piłce nożnej.

npp1
 npp2
 npp3
 npp4
 npp5

Monika Knysak

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola