SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu – wspólnym czytaniu książek z dziadkami i rodzicami.

Spotkanie pt. „Czytanie łączy pokolenia” odbyło się w środę 26 kwietnia. Rozpoczęło się od prezentacji książki K. Ryrych „Wyspa mojej siostry”. O tej niezwykłej powieści opowiedziała pani Magdalena Wajerowska, która przeczytała także jej fragment. Córka pani Magdy, Gabrysia, wystąpiła z recytacją innego fragmentu tej książki.

W czytanie zaangażowali się również dziadkowie: pani Marianna Krasinkiewicz, państwo Danuta i Werner Domagałowie oraz mamy: pani Anna Biegańska i pani Anna Serafin, która także zaprezentowała zabawny wiersz, oczywiście z pamięci. Po wystąpieniu gości przyszedł czas na uczniów, którzy chętnie włączyli się w akcję.

Audytorium złożone z dzieci z klas II – VI z uwagą i ogromnym zainteresowaniem wysłuchało wszystkich czytanych tekstów. Repertuar był różnorodny, od klasyki – ballady A. Mickiewicza, poprzez i zabawne, i smutne opowieści, piękne baśnie, aż do książek podróżniczo – przyrodniczych.

Spotkanie było wspaniałą czytelniczą ucztą. Dziękujemy Drogim Dziadkom, Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie się w ten projekt.

Warto czytać – pamiętajmy o tym!

Galeria

Monika Śliwińska
Barbara Mrowicka

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola