SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

rekrutacja2018 popup

Naszą szkołę już po raz drugi odwiedziła pisarka Anna Paszkiewicz. Organizatorkami spotkania były panie Agata Cieślińska i Barbara Mrowicka. Uczestniczyły w nim klasy I - VI.

Pani Ania pisze książki dla dzieci i tych zupełnie małych, i w miarę jak rosną jej własne pociechy, dla tych troszkę starszych. Najbardziej znane pozycje to: „Dookoła świata. Wierszyki o kontynentach”, „Opowieść o znudzonej królewnie”, „Pafnucy. Ostatni smok”, „Językowe wygibasy”, „O pewnym smoku, a nawet kilku”, „Marzenie”. Twórczość pani Ani to bardzo wartościowe, pełne humoru i ciekawych przemyśleń utwory, niektóre z nich są już wykorzystywane w biblioterapii, czyli leczeniu za pomocą książek.

Dla młodszych klas pisarka poprowadziła zajęcia o historii książki. Starsze dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim, na którym zadawały dziesiątki pytań. Uczniowie dowiedzieli się wiele o samej pisarce i jej twórczości, o źródłach pomysłów na pisanie, współpracy z czasopismem „Promyczek”, nowej książce inspirowanej malarstwem, a także o codziennym życiu. Na koniec pani Ania musiała dać kilkadziesiąt autografów, zarówno na karteczkach, jak i w swoich książkach zakupionych przez dzieci.

To spotkanie było wyjątkowe i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola