SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Naszą szkołę już po raz drugi odwiedziła pisarka Anna Paszkiewicz. Organizatorkami spotkania były panie Agata Cieślińska i Barbara Mrowicka. Uczestniczyły w nim klasy I - VI.

Pani Ania pisze książki dla dzieci i tych zupełnie małych, i w miarę jak rosną jej własne pociechy, dla tych troszkę starszych. Najbardziej znane pozycje to: „Dookoła świata. Wierszyki o kontynentach”, „Opowieść o znudzonej królewnie”, „Pafnucy. Ostatni smok”, „Językowe wygibasy”, „O pewnym smoku, a nawet kilku”, „Marzenie”. Twórczość pani Ani to bardzo wartościowe, pełne humoru i ciekawych przemyśleń utwory, niektóre z nich są już wykorzystywane w biblioterapii, czyli leczeniu za pomocą książek.

Dla młodszych klas pisarka poprowadziła zajęcia o historii książki. Starsze dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim, na którym zadawały dziesiątki pytań. Uczniowie dowiedzieli się wiele o samej pisarce i jej twórczości, o źródłach pomysłów na pisanie, współpracy z czasopismem „Promyczek”, nowej książce inspirowanej malarstwem, a także o codziennym życiu. Na koniec pani Ania musiała dać kilkadziesiąt autografów, zarówno na karteczkach, jak i w swoich książkach zakupionych przez dzieci.

To spotkanie było wyjątkowe i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola