SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

rekrutacja2018 popup

Pożar to zagrożenie, którego nie można lekceważyć.

Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko się rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Co czwarty Polak myśli, że czad jest gazem, który można rozpoznać po zapachu lub dymie. Jednak prawda jest taka, że czadu nie widać, nie słychać ani nie czuć. A przecież przed tymi zagrożeniami można się ustrzec, to bardzo często zależy od nas samych. O tym dowiedzieliśmy się z ust najbardziej kompetentnej osoby, czyli strażaka.

W ramach akcji edukacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność!” naszą szkołę odwiedził bowiem młodszy aspirant Piotr Adamski. Przedstawił on zagadnienia związane z zagrożeniem pożarowym, zatruciem tlenkiem węgla w miejscu zamieszkania. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces powstawania tlenku węgla, objawy zatrucia oraz sposób postępowania w przypadku ich wystąpienia.

W trakcie pogadanki dzieci nauczyły się także, co zrobić, aby nie stać się ofiarą „cichego zabójcy”, wielokrotnie podkreślał, jak istotne jest zabezpieczenie mieszkania czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu.

Przez całe spotkanie dzieciom towarzyszył wirtualny bohater- Florek, dzięki któremu w bardzo przystępny sposób uczniowie zdobywali wiedzę o czadzie i ogniu.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Adamskiemu za fachowe i dostosowane do wieku słuchaczy przedstawienie tematu. To była pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w pamięci.

Galeria

M. Knysak, M. Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola