SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

„Wyobraźnia jest początkiem tworzenia”, bez niej świat by się nie rozwijał, nie byłoby też literatury, umarłaby poezja. Pisanie wierszy czy powieści bez wyobraźni jest niemożliwe, a z drugiej strony czytanie utworów literackich bez używania wyobraźni to jałowe zajęcie.

Nasi uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim, docenili wartość wyobraźni, utwory, które wybrali, zaprezentowali bowiem z wielkim uczuciem i wyrazistością.

W konkursie wzięło udział 20 osób z klas IV – VI. Repertuar był różnorodny, pojawiły się znane teksty L.J. Kerna, Jana Brzechwy czy Marii Konopnickiej, jak i wiersze Kaliny Jerzykowskiej czy Michała Rusinka. Nie zabrakło też fragmentów prozy: „Małego Księcia”, „Czerwonego krzesła”, „Wyspy mojej siostry”. Komisja w składzie: Monika Knysak, Justyna Słupek – Borcz i Monika Śliwińska, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Gabriela Wajerowska
II miejsce – Mateusz Szczepaniak
III miejsce – Oliwia Małachowska

Wyróżnienia:

- Magdalena Gliszczyńska
- Katarzyna Śliwa
- Lena Wójcik


Pierwsze cztery osoby dostały się do etapu gminnego XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody (i celujące oceny za recytację!), a laureaci nagrody rzeczowe i dyplomy.

Ciąg dalszy konkursu nastąpił 25 stycznia w świetlicy w Jenkowicach. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Wajerowska, Oliwia Małachowska, Magdalena Gliszczyńska i Mateusz Szczepaniak, którzy rywalizowali z uczniami pozostałych szkół gminnych. Komisja nagrodziła dwoje naszych uczniów: Gabrysia uzyskała tytuł laureata i znalazła się w trójce osób zakwalifikowanych do etapu powiatowego, a Mateusz zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

Dziękuję za przygotowania do konkursu, a Gabrysi życzę sukcesu 28 lutego.

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola