SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Teatr może być blisko nas, może zachwycać, intrygować oraz stawać się pasją, której nie da się porzucić.

O tym dowiedzieli się nasi uczniowie z ust aktorki Magdaleny Wojnarowskiej, która 7 grudnia spotkała się ze starszymi klasami. Pani Magda opowiedziała nam o swojej codziennej pracy, o radościach, wyzwaniach i problemach trudnego zawodu aktora. Zwróciła uwagę na wielką rolę sztuki teatralnej i jej oddziaływanie na rozwój osobowości młodego widza.


- Teatr ma w sobie magię, która sprawia, że przenosimy się w inny świat, przeżywamy przygody, identyfikujemy się z bohaterami i dotykamy tajemnicy. Uruchamiamy swoją wyobraźnię i czujemy, że wokół dzieje się coś wyjątkowego. To działa na nasze umysły i nasze uczucia – mówiła pani Magda.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, nasz gość został nawet poproszony przez dzieci o zaprezentowanie swoich umiejętności muzycznych – pani Wojnarowska z chęcią zagrała nam na pianinie, wybrała utwór, który kiedyś skomponowano specjalnie dla niej. Oczywiście wspaniały występ nagrodzono gromkimi brawami.


Pani Magda zaproponowała nam kolejne spotkanie, ale tym razem już na deskach teatru Capitol – wiosną bowiem wybieramy się do Wrocławia na spektakl muzyczny.

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola