SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Pięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XI Oleśnickim Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara.

Konkurs ten jest organizowany w miesiącu pamięci o ważnych wydarzeniach z historii Polski: odzyskaniu niepodległości i zwycięskiej Obronie Lwowa w 1918 roku. Jego celem jest szerzenie wiedzy o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej i nawiązującej do nich twórczości literackiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Wajerowska, Lena Wójcik, Oliwia Małachowska, Oliwia Hes i Mateusz Szczepaniak. Uczniowie deklamowali utwory o zróżnicowanej tematyce, od dowcipnego wiersza o czosnku i cebuli, poprzez ciekawą interpretację utworu Mariana Hemara o chlibie kulikowskim, aż do tekstów pełnych wspomnień i tęsknoty za Lwowem. W gronie zwycięzców znalazła się Gabrysia Wajerowska z klasy V, która zdobyła wyróżnienie za recytację wiersza Jadwigi Czechowiczówny pt. „Lwów”.

Dziękuję wszystkim uczniom za trud włożony w przygotowanie do konkursu! Już wkrótce przed nami kolejne recytatorskie zmagania – na początku stycznia szkolne eliminacje „Pegazika”.

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola