SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

5 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Z tej okazji w poniedziałek w naszej szkole, w kontraście do jesiennej szarugi, zrobiło się kolorowo i bajkowo. Wiele dzieci przebrało się za swoich ulubionych bohaterów – pojawili się: księżniczki i rycerze, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Buzz Astral, Pippi, pszczółka Maja, Tygrysek, Aladyn, Kot w butach i wiele, wiele innych. Dziesięcioro uczniów z klasy V i VI przygotowało bajkowe prezentacje. Poprzez obraz i opowieści przybliżyli niektóre postacie, zarówno te bardzo znane, jak i te trochę zapomniane.

Po części multimedialnej odbył się turniej zagadkowy, a także konkurs plastyczny „Postać bajkowa” dla młodszych klas.

Tytuł laureata w rysunkowych zmaganiach zdobyli: Liliana Łubińska, Anna Celej, Błażej Bilak, Dominik Ćwiek, Wanessa Klapińska. Wyróżnieni zostali: Nadia Boroch, Adrian Stwora, Sebastian Myjkowski, Oliwia Bugla, Florentia Flourentzou, Maja Kościuk, Jan Cichosz, Julian Maliszewski, Piotr Lizun, Krzysztof Salik, Filip Wrzaszczak.

Gratulujemy pomysłów na przedstawienie ulubionych bohaterów.

Zapraszamy również naszych uczniów do korzystania z biblioteki, w której można znaleźć wiele ciekawych książek – magicznych bram do niezwykłej krainy, gdzie króluje zabawa i wszystko jest możliwe. Poznajmy lub odkryjmy na nowo kolorowy świat baśni i bajek! Naprawdę warto!

Galeria

Monika Śliwińska

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola