SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

,,Śniadanie daje moc” to program promujący zdrowe nawyki żywieniowe. Nasza szkoła dołączyła do tej akcji.

Przygotowanie śniadania poprzedziliśmy zajęciami, które uświadomiły naszym dzieciom jak ważne jest spożywanie tego pierwszego posiłku dnia. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania i przypomnieli sobie reguły zachowania się przy stole.

We wtorek 8 listopada dzieci z klas 0-III wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowały zdrowe, smaczne i kolorowe śniadanie. Nieoceniona okazała się pomoc mam. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów na oryginalne, kolorowe przekąski. Oprócz tradycyjnych kanapek, dzieci samodzielnie przygotowały i upiekły pod czujnym okiem mam drożdżowe bułeczki w kształcie zwierzątek, kwiatuszków i słoneczek. Na talerzach pojawiły się muchomorki i biedronki z pomidorków oraz zielone łódeczki z ogórków wypełnione pysznym, puszystym, białym serkiem z dodatkiem warzyw. Największym powodzeniem cieszyły się pingwinki z mozzarelli i czarnych oliwek, a także jajeczka sadzone w osłonce z kolorowej papryki, które do złudzenia przypominały kwiatową łąkę. Zapach przyrządzanych potraw rozchodził się po całej szkole.

Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjedli z ogromnym apetytem. Nawet największe niejadki znalazły dla siebie jakieś smakołyki. Posiłki były pyszne, urozmaicone i niecodzienne. Na deser każde dziecko otrzymało sporą porcję witamin podaną w postaci zielonych żółwików zrobionych z owoców kiwi i winogron.

Wspólne przygotowanie śniadania okazało się świetną integrującą klasy zabawą i to nie tylko dla dzieci, ale także i dla dorosłych. Było smacznie, wesoło i miło. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Galeria

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola