Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/uslugiin/domains/spgminyolesnica.pl/public_html/templates/dd_fxclean_61/inc/SZKL_security.php(1) : eval()'d code on line 1
SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

drzwi otwarte 2018

13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście: emerytowani nauczyciele, Wójt Gminy Oleśnica – Marcin Kasina oraz Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Kunaj. Program artystyczny przygotowała klasa V wraz z wychowawczynią Moniką Śliwińską i panią Ewą Stępień – Włuczkowską. Wsparcia udzieliły klasa IV (piosenka) i klasa VI (piosenka i taniec). W organizacji Dnia Nauczyciela pomogły również panie: Dorota Lemiech, Iwona Brzęk, Beata Borecka, Justyna Słupek – Borcz, Agata Cieślińska, Monika Knysak, Krystyna Ważna i Elżbieta Czarna.

Występ uczniów utrzymany był w żartobliwym tonie i dotyczył zarówno trudnej pracy nauczyciela, jak i różnych zachowań uczniów. Na początku piątoklasiści przenieśli widzów w rzeczywistość szkolną, czyli na lekcję, na której nic nie działo się tak, jak trzeba: uczniowie zmieniali fakty, opowiadali o swoich dziwnych zainteresowaniach i nie potrafili wykazać się zbyt wielką wiedzą, oczywiście budząc przy tym ogromną wesołość wśród publiczności. Później pojawiła się dziennikarka, która chciała porozmawiać z dziećmi na temat ich szkoły i przedmiotów, których się uczą. Usłyszała same śpiewające (dosłownie!) odpowiedzi – grupa dziewcząt przygotowała znane piosenki ze specjalnie zmienionym na tę okazję tekstem. Było wesoło i zaskakująco. Panie nauczycielki i woźne mogły w tych żartobliwych utworach co nieco o sobie usłyszeć. Ogromne brawa otrzymał męski zespół, który zaprezentował lekcję muzyki w formie przerobionej piosenki Jerzego Stuhra „Śpiewać każdy może”. Potem klasa V zaprezentowała scenkę kabaretową "Atlas grzybów". Był to pokaz piętnastu gatunków „grzybów”, czyli uczniów, wśród których znaleźli się m.in.: Męczennik lekcyjny, Odpisywacz zaciekły, Bujak pospolity, Wredniak rzadki, Unikat trafiony… Prezentacja każdego z nich wzbogacona została odpowiednim podkładem muzycznym.

Na zakończenie programu artystycznego zatańczyła klasa VI przygotowana przez panią Monikę Knysek. Uczniowie złożyli życzenia nauczycielom, gościom i pracownikom szkoły oraz podarowali im własnoręcznie wykonane kwiaty i świeczniki. Po radosnym „Sto lat” głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Dorobiała, która podziękowała całemu gronu i wręczyła Nagrody Dyrektora. Na koniec były życzenia i kwiaty od Wójta Marcina Kasiny oraz wierszyk dla nauczycieli wyrecytowany przez pana Tadeusza Kunaja, który wspominał swoje dzieciństwo i pierwszy apel w szkole z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pan Przewodniczący został nagrodzony za ten występ gromkimi brawami. Podziękowania nauczycielom złożyła również pani Anna Biegańska reprezentująca Radę Rodziców.

W imieniu całego grona składam podziękowania uczniom, którzy świetnie się zaprezentowali po wielu dniach żmudnych przygotowań. Byliście wspaniali!!!

Galeria

Monika Śliwińska

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola