SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście: emerytowani nauczyciele, Wójt Gminy Oleśnica – Marcin Kasina oraz Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Kunaj. Program artystyczny przygotowała klasa V wraz z wychowawczynią Moniką Śliwińską i panią Ewą Stępień – Włuczkowską. Wsparcia udzieliły klasa IV (piosenka) i klasa VI (piosenka i taniec). W organizacji Dnia Nauczyciela pomogły również panie: Dorota Lemiech, Iwona Brzęk, Beata Borecka, Justyna Słupek – Borcz, Agata Cieślińska, Monika Knysak, Krystyna Ważna i Elżbieta Czarna.

Występ uczniów utrzymany był w żartobliwym tonie i dotyczył zarówno trudnej pracy nauczyciela, jak i różnych zachowań uczniów. Na początku piątoklasiści przenieśli widzów w rzeczywistość szkolną, czyli na lekcję, na której nic nie działo się tak, jak trzeba: uczniowie zmieniali fakty, opowiadali o swoich dziwnych zainteresowaniach i nie potrafili wykazać się zbyt wielką wiedzą, oczywiście budząc przy tym ogromną wesołość wśród publiczności. Później pojawiła się dziennikarka, która chciała porozmawiać z dziećmi na temat ich szkoły i przedmiotów, których się uczą. Usłyszała same śpiewające (dosłownie!) odpowiedzi – grupa dziewcząt przygotowała znane piosenki ze specjalnie zmienionym na tę okazję tekstem. Było wesoło i zaskakująco. Panie nauczycielki i woźne mogły w tych żartobliwych utworach co nieco o sobie usłyszeć. Ogromne brawa otrzymał męski zespół, który zaprezentował lekcję muzyki w formie przerobionej piosenki Jerzego Stuhra „Śpiewać każdy może”. Potem klasa V zaprezentowała scenkę kabaretową "Atlas grzybów". Był to pokaz piętnastu gatunków „grzybów”, czyli uczniów, wśród których znaleźli się m.in.: Męczennik lekcyjny, Odpisywacz zaciekły, Bujak pospolity, Wredniak rzadki, Unikat trafiony… Prezentacja każdego z nich wzbogacona została odpowiednim podkładem muzycznym.

Na zakończenie programu artystycznego zatańczyła klasa VI przygotowana przez panią Monikę Knysek. Uczniowie złożyli życzenia nauczycielom, gościom i pracownikom szkoły oraz podarowali im własnoręcznie wykonane kwiaty i świeczniki. Po radosnym „Sto lat” głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Dorobiała, która podziękowała całemu gronu i wręczyła Nagrody Dyrektora. Na koniec były życzenia i kwiaty od Wójta Marcina Kasiny oraz wierszyk dla nauczycieli wyrecytowany przez pana Tadeusza Kunaja, który wspominał swoje dzieciństwo i pierwszy apel w szkole z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pan Przewodniczący został nagrodzony za ten występ gromkimi brawami. Podziękowania nauczycielom złożyła również pani Anna Biegańska reprezentująca Radę Rodziców.

W imieniu całego grona składam podziękowania uczniom, którzy świetnie się zaprezentowali po wielu dniach żmudnych przygotowań. Byliście wspaniali!!!

Galeria

Monika Śliwińska

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola