Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/uslugiin/domains/spgminyolesnica.pl/public_html/templates/dd_fxclean_61/inc/SZKL_security.php(1) : eval()'d code on line 1
SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

drzwi otwarte 2018

Dzień Papieski jest obchodzony w całej Polsce każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Tym razem był to 9 października, który świętowano pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tegoroczne obchody przypadają na czas wyjątkowy, bo trwa przecież zwołany przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Z okazji Dnia Papieskiego uczniowie klasy IV pod kierunkiem Urszuli Bujwid przygotowali uroczysty apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Na pustą scenę wchodzili uczniowie, każdy trzymał kartkę z literą, z których powstał napis „Magazyn Katolicki”. Prezenterzy Hania Kościuk i Oliwier Grzeszczakowski zapowiedzieli program telewizyjny. Wystąpili w nim ludzie, którzy zetknęli się z Ojcem Świętym na różnych etapach jego życia. Uczniowie znakomicie odegrali swoje role i sprawili, że publiczność oglądała przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem. Całości dopełnił śpiew ulubionych pieśni papieża, do których akompaniowały pani Ewa Stępień – Włuczkowska i Kasia Śliwa z kl. VI.

Wszystkim utkwiła w pamięci myśl, że jesteśmy pokoleniem św. Jana Pawła II i nie możemy zawieść jego oczekiwań. A słowa papieża „Stanowicie obietnicę lepszego jutra” są dla nas wskazówką jak żyć, aby być coraz bliżej Boga.

Galeria

Urszula Bujwid

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola