SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Dzień Papieski jest obchodzony w całej Polsce każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Tym razem był to 9 października, który świętowano pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tegoroczne obchody przypadają na czas wyjątkowy, bo trwa przecież zwołany przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Z okazji Dnia Papieskiego uczniowie klasy IV pod kierunkiem Urszuli Bujwid przygotowali uroczysty apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Na pustą scenę wchodzili uczniowie, każdy trzymał kartkę z literą, z których powstał napis „Magazyn Katolicki”. Prezenterzy Hania Kościuk i Oliwier Grzeszczakowski zapowiedzieli program telewizyjny. Wystąpili w nim ludzie, którzy zetknęli się z Ojcem Świętym na różnych etapach jego życia. Uczniowie znakomicie odegrali swoje role i sprawili, że publiczność oglądała przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem. Całości dopełnił śpiew ulubionych pieśni papieża, do których akompaniowały pani Ewa Stępień – Włuczkowska i Kasia Śliwa z kl. VI.

Wszystkim utkwiła w pamięci myśl, że jesteśmy pokoleniem św. Jana Pawła II i nie możemy zawieść jego oczekiwań. A słowa papieża „Stanowicie obietnicę lepszego jutra” są dla nas wskazówką jak żyć, aby być coraz bliżej Boga.

Galeria

Urszula Bujwid

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola